Muzyczne Przestrzenie w Lesznie, edycja kwietniowa: Walfad + Octopus Asylum

Na kwietniowe Muzyczne Przestrzenie zaprosiliśmy śląski zespół reprezentujący najmłodsze pokolenie polskich zespołów progresywnych. Zagra dla Was bowiem zespół WALFAD, co rozwija się w zdanie „We Are Looking For A Drummer”, który już osiągnął całkiem znaczące sukcesy.

UWAGA! Na koncercie tym wystąpi również leszczyńska grupa Octopus Asylum!


WALFAD

Formacja powstała w we wrześniu 2011 roku z inicjatywy Wojciecha Ciuraja (wokal, gitara), który zaprosił do współpracy przyjaciół: Maksyma Frączka (gitara) oraz Radosława Sitka (gitara basowa). Do pełnego składu brakowało jedynie perkusisty, którego poszukiwania stały się inspiracją dla nazwy zespołu. Wytypowany na stanowisko bębniarza został Kacper Kucharski.

W lipcu 2012 roku zespół udał się do studia No Fear Records by nagrać swoje pierwsze utwory, udostępnione później w Internecie jako minialbum „We Are Looking For A Drummer – EP” . Mimo pewnych braków materiał ten zyskał pochlebne opinie uznanych w progresywnym świecie recenzentów (Krzysztof Jester Baran ? progrock.org.pl, dr. Jacek Kurek ? LIZARD czy Radio eM, na antenie którego zespół zadebiutował w eterze). Jesienią WALFAD wygrał konkurs, w którym nagrodą był koncert przed zespołem Quidam na Festiwalu Sophiscapes w krakowskim Klubie Studio. Warto odnotować, że przewodniczącym jury wybierającego zwycięzców był Piotr Kosiński z Trójki.

Zachęceni pozytywnym przyjęciem oraz z mocnym postanowieniem by spełniać swoje muzyczne marzenia członkowie WALFAD przystąpili do tworzenia materiału na pełnowymiarowy album. Swój debiutancki krążek – „Ab Ovo” – zespół wydał niedawno nakładem krakowskiego wydawnictwa LYNX Music.

Koncert w Lesznie będzie częścią trasy, którą zespół rozpoczyna w marcu. Warto zaznaczyć, że WALFAD na kilku koncertach zagra razem z uznanym w Polsce zespołem Osada Vida.

Strona internetowa zespołu: www.walfad.art.pl
Oficjalna strona na Facebooku: https://www.facebook.com/walfadband


OCTOPUS ASYLUM

Zespół pochodzi z okolic Leszna (woj. wielkopolskie). Ich muzyka jest wynikiem różnorodności gustów i inspiracji poszczególnych członków. Formacja stawia na własne kawałki, łącząc ciężkie riffy, melodyjne wokale i eksperymentalne brzmienia, balansując pomiędzy energią a wyciszeniem.

Zespół powstał we wrześniu 2011 roku. W lutym 2014 nastąpiła zmiana nazwy z Octopus na Octopus Asylum. Początki to głównie garażowe granie z paroma przerwami na koncerty w Lesznie i okolicy. Teraz Octopus łapie wiatr w macki i wypływa na szersze wody – grupa jest w trakcie przygotowań do koncertów oraz nagrywania swojego materiału, który stopniowo będzie udostępniany na ich stronie internetowej.

Strona internetowa zespołu: www.octopusasylum.weebly.com
Oficjalna strona na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/Octopus-Asylum/308705265834796

Koncert odbędzie się 12 kwietnia o godzinie 20:30 w Klubie za kulisami przy Centrum Kultury i Sztuki / KINO-TEATR, ul. Narutowicza 69 w Lesznie.

Wstęp na koncert jest darmowy!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

ORGANIZACJA:
Muzyczne Przestrzenie to cykl koncertów i wydarzeń muzycznych, których pomysłodawcami są miłośnicy i propagatorzy ciekawej, oryginalnej i wartej poznania muzyki. Polub nas na Facebooku: www.facebook.com/MuzycznePrzestrzenie i odwiedź naszą stronę: www.muzyczne-przestrzenie.pl

PATRONI:
– Black Hole Music Sklep muzyczny – www.blackholemusic.pl
– Dark Echoes – www.darkechoes.com
– Dark Planet – www.darkplanet.pl
– Fabryka Zespołów – www.fabrykazespolow.pl
– Gazeta ABC / Leszno24.pl – www.leszno24.pl
– Independent.pl – www.independent.pl
– Pro-Radio – www.proradio.pl
– ProgRock.org.pl – www.progrock.org.pl
– Radio Aktywne – www.radioaktywne.pl
– Radio ELKA – www.elka.pl
– Rock Area – www.rockarea.eu
– Serpent – www.serpent.pl
– Za PROGiem – www.za-progiem.blogspot.com