14. EDYCJA MUZYCZNYCH PRZESTRZENI W LESZNIE: ALEX CARPANI BAND po raz pierwszy w Polsce !

Plakat-MP14

 

 

To będzie prawdziwa uczta dla fanów klasycznego progresywnego rocka, a zarazem jedno z największych wydarzeń muzycznych w Lesznie w 2014 roku. W ramach Muzycznych Przestrzeni na deskach Centrum Kultury i Sztuki w Lesznie zaprezentuje się włoska formacja ALEX CARPANI BAND!
Występ będzie częścią dużej trasy koncertowej zespołu, który odwiedzić planuje również Kraków, Bydgoszcz i Piekary Śląskie. Są to PIERWSZE występy grupy w Polsce, a warto zaznaczyć, że odwiedziła już ona Japonię, U.S.A., Kanadę, Brazylię, Meksyk, Anglię, Francję czy Holandię.
Zespół powstał w 2006 roku na potrzeby zaprezentowania na żywo materiału z pierwszego oficjalnego albumu Alexa Carpaniego pt. „Waterline”. W składzie znaleźli się: gitarzysta Ettore Salati, wokalista Joe Sal, basista Giambattista Giorgi, perkusista Alessandro Di Caprio oraz oczywiście Alex Carpani – jako klawiszowiec.

 

alex_carpani-promo-01
Alex Carpani tworzy od 1990 roku. W tym czasie własnym sumptem stworzył przeszło 30 wydawnictw. Lecz dopiero w 2007 roku wydany został przez CypherArts album „Waterline”. Krążek, na którym znalazło się 11 kompozycji to klasyczny progresywny rock będący mieszanką Genesis, Van der Graaf Generator czy King Crimson. Drugi album wydany został w 2010 roku pod tytułem „The Sanctuary”. 31 marca 2014 roku ukazał się najnowszy album – „4 Destinies”, na którym znajdą się tylko cztery utwory, ale każdy z nich ponad 13-minutowy. To właśnie to wydawnictwo zespół będzie w głównej mierze promować na koncertach w Polsce.
W swojej wieloletniej karierze Alex Carpani współpracował z wieloma uznanymi muzykami, wśród których są m.in. David Jackson (ex-Van Der Graaf Generator), David Cross (ex-King Crimson) czy Bernardo Lanzetti (Premiata Forneria Marconi, Acqua Fragile). Alex pracował również z grafikiem Paul’em Whiteheadem, który tworzył okładki m.in. dla albumu „Foxtrot” Genesis czy „Illusion” Renaissance.
Koncert w Lesznie będzie pierwszym występem zespołu w Polsce oraz rozpocznie mini-tour formacji po kraju. Do Leszna zapraszamy 17 maja, koncert będzie miał miejsce na dużej Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Narutowicza 69. Wstęp na koncert jest darmowy, a liczba miejsc ograniczona, występ rozpocznie się o godzinie 20:30. Po koncercie możliwe spotkanie z muzykami w Klubie ?za kulisami?, który mieści się również w CKiS.

alex_carpani-promo-02

Strona oficjalna ALEX CARPANI BAND: www.alexcarpani.com
Facebook ALEX CARPANI BAND (OFFICIAL): https://www.facebook.com/pages/ALEX-CARPANI-BAND/251861986918

 

 

 

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 


ORGANIZACJA:
Muzyczne Przestrzenie to cykl koncertów i wydarzeń muzycznych, których pomysłodawcami są miłośnicy i propagatorzy ciekawej, oryginalnej i wartej poznania muzyki. Polub nas na Facebooku: www.facebook.com/MuzycznePrzestrzenie i odwiedź naszą stronę: www.muzyczne-przestrzenie.pl

PATRONI (alfabetycznie):
– ArtRock.pl ? www.artrock.pl
– Black Hole Music Sklep muzyczny ? www.blackholemusic.pl
– Dark Echoes ? www.darkechoes.com
– Dark Planet ? www.darkplanet.pl
– Fabryka Zespołów ? www.fabrykazespolow.pl
– Gazeta ABC / Leszno24.pl ? www.leszno24.pl
– Independent.pl ? www.independent.pl
– Pro-Radio ? www.proradio.pl
– ProgRock.org.pl ? www.progrock.org.pl
– Radio AFERA ? www.afera.com.pl
– Radio Aktywne ? www.radioaktywne.pl
– Radio Aspekt ? www.radio-aspekt.de
– Radio ELKA ? www.elka.pl
– Rock Area ? www.rockarea.eu
– Serpent ? www.serpent.pl
– Za PROGiem ? www.za-progiem.blogspot.com

Zostaw komentarz