Nowe doniesienia z LFO: POZYTYWNA ENERGIA UB40 POWRACA

Najpopularniejszy zespół w historii muzyki reggae zagra na Life Festival Oświęcim! Jedyny stadionowy koncert UB40 w Polsce odbędzie się 20 czerwca, a w składzie grupy znajdzie się jej trzech współzałożycieli, z wokalistą Alim Campbellem na czele.

Tego samego wieczoru Campbell pojawi się gościnnie na antywojennym koncercie w ramach LFO, którego gospodarzem i ambasadorem jest Goran Bregović.

UB40 ma na koncie 70 milionów sprzedanych płyt i znane wszystkim przeboje, takie jak „Red Red Wine”, „Can’t Help Falling in Love”, czy „Kingston Town”. W składzie słynnej brytyjskiej grupy, która pojawi się na głównej scenie stadionu MOSiR, znajdą się m.in. jej trzej współzałożyciele: wokalista Ali Campbell, trębacz Astro i klawiszowiec Mickey Virtue.

Campbell wystąpi tego dnia w podwójnej roli ? będzie również jednym z artystów, którzy uświetnią koncert ?Artyści przeciwko wojnie? w ramach LFO2015, podczas którego po raz pierwszy od 16 lat na jednej scenie staną obok siebie Goran Bregović i Kayah.

Zespół UB40 powstał w 1978 roku, a jego członkowie wywodzą się z klasy robotniczej – nazwa grupy to oznaczenie brytyjskiego formularza wydawanego osobom pobierającym zasiłek dla bezrobotnych. Tylko w latach 80. formacja umieściła na brytyjskiej liście przebojów niemal 30 singli! Były wśród nich takie ponadczasowe przeboje, jak ?Red Red Wine?, czy nagrany wspólnie z wokalistką Chrissie Hynde z grupy The Pretenders utwór ?I Got You Babe?. Do kanonu UB40 trzeba zaliczyć też ich własną wersję hitu Elvisa Presleya ?(I Can?t Help) Falling In Love With You?, nie ustępującą popularnością oryginałowi, cover piosenki Boba Dylana ?I?ll Be Your Baby Tonight? (z gościnnym udziałem Roberta Palmera), czy opiewający uroki życia w stolicy Jamajki utwór ?Kingston Town?. Można mieć pewność, że energetyczne, porywające do zabawy wykonania tych przebojów zabrzmią w ostatnią noc tej wiosny na stadionie oświęcimskiego MOSiR-u.

Tegoroczny Life Festival Oświęcim będzie wyjątkowy z kilku powodów. Na dwóch scenach zlokalizowanych naprzeciwko siebie, w festiwalowy piątek i sobotę czeka nas rekordowo dużo muzyki. Wydarzeniem bez precedensu, nie tylko w historii LFO, będzie z pewnością sobotni koncert ?Artyści przeciwko wojnie?, którego ambasadorem jest Goran Bregovic i na którym po raz pierwszy od 16 lat wystąpią wspólnie Goran Bregovic i Kayah (kolejnych artystów tego koncertu ogłosimy wkrótce).

Tego samego dnia wystąpią jeszcze m.in. formacja LemON oraz ponownie Kayah, tym razem z własnym projektem Transoriental Orchestra.

W piątek na scenie LFO zagoszczą m.in.: gwiazda nowej muzyki brytyjskiej Jessie Ware oraz holenderski zespół Kensington, który już niebawem ma szanse zawojować największe areny świata. Polskę tego dnia reprezentować będzie jeden z najlepszych koncertowych zespołów w kraju ? Hey, zobaczymy także Melę Koteluk i artystów tworzących unikatowy projekt Nowe Sytuacje, z piosenkami legendarnej Republiki. Skład uzupełni Sebastian Riedel z grupą Cree.

Kolejnych artystów i wydarzenia LFO 2015 ogłosimy już wkrótce. Karnety na LFO2015 jeszcze do 31 marca są dostępne w promocyjnych cenach (od 229 zł), natomiast bilety jednodniowe kosztują obecnie od 149 zł.

Ceny będą rosnąć w miarę zbliżania się daty festiwalu, a szczegółowy harmonogram sprzedaży oraz ceny biletów i karnetów można znaleźć na stronie www.lifefestival.pl w zakładce ?Kup bilet?.

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.lifefestival.pl oraz na facebook.com/LifeFestivalOswiecim i twitter.com/LFOswiecim.

Zostaw komentarz