Koncerty Death To All oraz Overkill już w tym tygodniu!

Knock Out Productions wraz z klubami Progresja oraz B-90 przypominają, że ten tydzień zapowiada się niezwykle intensywnie dla wszystkich fanów metalu. Oprócz tego, że do Polski przyjedzie Black Label Society to zobaczymy także w akcji między innymi Overkill oraz Death To All!!!

Oto szczegóły tych wydarzeń:

Death To All (Kraków, Warszawa):

18:00 Drzwi

19:00 – 19:30 Loud Blast

19:50 – 20:30 Abysmal Dawn

21:00 – … DEATH

 

Death To All (Gdańsk):

18:00 Drzwi

18:30 – 19:00 Mass Insanity (small stage)

19:00 – 19:30 Loud Blast (main stage)

19:30 – 20:00 Thunderwar (small stage)

19:50 – 20:30 Abysmal Dawn (main stage)

20:30 – 21:00 Calm Hatchery (small stage)

21:00 – … DEATH (main)

 

Overkill (Gdańsk):

18:00 Drzwi

18:00 – 18:30 Repulsor (small stage)

18:30 – 19:00 Suborned (main stage)

19:15 – 19:45 Methedras (main stage)

19:45 – 20:15 War-Saw (small stage)

20:15 – 21:25 Sanctuary (main stage)

21:25 – 21:55 Rusted Brain (small stage)

21:55 – 23:20 Overkill (main stage)

 

Overkill (Katowice):

18:00 Drzwi

18:30 – 19:00 Suborned

19:15 – 19:45 Methedras

20:15 – 21:25 Sanctuary

21:55 – … OVERKILL

 

DEATH TO ALL (USA) death metal:

Polskie koncerty projektu Death To All z listopada 2013 roku, przyciągnęły do klubów mnóstwo fanów. Deathmetalowi maniacy zapełnili je do ostatniego miejsca i stworzyli niezapomnianą atmosferę. Usłyszeć na żywo kawałki genialnego Chucka Schuldinera w wykonaniu tych, którzy je z nim nagrywali, to coś szczególnego. Jesienią 2013 roku w całości zabrzmiał fenomenalny album „Human”. Tuż przed nadejściem wiosny 2015 Death To All ponownie pojawi się na paru koncertach w naszym kraju. Tym razem Amerykanie w całości odtworzą płytę, bez której techniczny death metal byłby podgatunkiem niezwykle ubogim ? „Symbolic”! Jedno z największych arcydzieł, jakie narodziły się w głowie Chucka?

W 2013 roku na scenie byli Paul Masvidal, Sean Reinert, Steve DiGiorgio oraz ten, któremu przypadło zadanie najtrudniejsze, bo zastąpienia Schuldinera, Max Phelps. Z tej czwórki do polski wróci połowa, DiGiorgio oraz Phelps. Dołączą do nich dwaj muzycy, którzy rejestrowali genialną płytę „Symbolic”, gitarzysta Bobby Koelble i legenda perkusji, Gene Hoglan! W 2015 roku minie równo 20 lat od wydania albumu. Albumu, który silnie wpłynął na kształt technicznej odmiany death metalu i był kolejnym potwierdzeniem kreatywnego geniuszu Chucka Schuldinera. Tych koncertów po prostu przegapić Wam nie wolno! I pamiętajcie, projekt DTA wspiera fundację Sweet Relief, pomagającą muzykom znajdującym się w ciężkiej sytuacji (życiowej, zdrowotnej). W jakiej kiedyś znalazł się Chuck…

Sprawdź jeśli lubisz: Morbid Angel, Suffocation, Obituary, Bolt Thrower…

https://www.facebook.com/DeathDTATours

 

OVERKILL (USA) thrash metal:

Istnieją dłużej niż Metallica, Slayer, Megadeth i Anthrax, czyli wielka czwórka thrash metalu, i nie wiedzieć czemu ich do niej nie zaliczono. Bobby „Blitz” Ellsworth i DD Verni, którzy nieprzerwanie od blisko 35 lat stoją na czele kapitalnej thrashowej orkiestry z New Jersey rodem, nie tracą jednak czasu na takie puste rozważania, nie utyskują publicznie, że powinni być w czwórce wielkich, a nie są. Wokalista wraz z basistą zakasują rękawy i razem z kumplami z grupy biorą się do roboty. Której efektem od ładnych paru lat są kapitalne thrashmetalowe krążki ? „Ironbound”, „The Electric Age” i znakomity, silnie oddający hołd heavymetalowej tradycji „White Devil Armory” z 2014 roku, który będą promować w Polsce.

Overkill ma wielki i zasłużony szacunek fanów na całym świecie. Za to, że jest szczery i konsekwentny w tym, co robi, że nigdy nie udawał kogoś, kim nie jest, nie zrobił z siebie małpy. Tak, mieli słabsze momenty w karierze. Ale o wielkości i wyjątkowości kapeli świadczy też to, że z błędów potrafili wyciągać wnioski, podnosili się po porażkach. Od blisko dekady Overkill gra w niezmienionym składzie, co świadczy o tym, że są zdeterminowani i umieją funkcjonować jako zespół, rozumieją się. Blitz i DD, choć czas przecież ich też nie oszczędza, wciąż działają na najwyższym światowym poziomie. A że do dyspozycji podczas koncertów mają cały arsenał thrashowych klasyków, choćby „Rotten To The Core”, „In Union We Stand”, „Elimination”, „I Hate”, czy z ostatnich lat „Bring Me The Night”, każdy ich występ jest czymś, czego koniecznie trzeba doświadczyć. I oddać im hołd za to, co już dali maniakom thrash metalu. Choć nie ma wątpliwości, że do ostatniego słowa Overkill jest jeszcze daleko.

Sprawdź jeśli lubisz: Testament, Metallica, Exodus, Annihilator?

http://wreckingcrew.com/Ironbound/

https://www.facebook.com/OverkillWreckingCrew

 

SANCTUARY (USA) thrash metal:

Przez blisko 20 lat thrash-metalowa brać myślała, że Sanctuary pozostanie tylko częścią pięknej historii ostrego grania, ze wspaniałymi rozdziałami pod tytułem „Refuge Denied” i „Into The Mirror Black”. Krótki żywot, zaznaczony dwiema znakomitymi płytami, z których pierwszej brzmienie nadał Dave Mustaine z Megadeth. Ileż takich historii (może z wyłączeniem produkcji Rudego) zna świat mocnej muzyki?! Ale w 2010 roku stało się to, na co pewnie niewielu thrashmaniaków liczyło. Po rozpadzie Nevermore Warrel Dane i Jim Sheppard skontaktowali się ze starymi kumplami, z którymi na początku lat 90. rozstali się niemalże w nienawiści, Lennym Rutledge’em i Dave’em Budbillem. Po raz kolejny okazało się, że powiedzenie o czasie gojącym rany czasami się sprawdza. Panowie doszli do wniosku, że warto reaktywować zespół, który choć działał krótko, dorobił się statusu kultowego, a do tego wydał dwie świetne płyty. Cztery piąte oryginalnego składu namówiło na grę w Sanctuary gitarzystę Brada Hulla (kiedyś Forced Entry), zagrało parę koncertów, na których okazało się, że wszystko żre. Pozostało wejść do studia. Wcześniej w walce o kontrakt zwycięska okazała się niemiecka Century Media. Powstał nowocześnie thrashowy album o dość apokaliptycznym tytule „The Year Sun Died”, zdecydowanie mający znamiona dawnej wielkości kapeli, ze znakomitym coverem The Doors „Waiting For The Sun”. Wystarczy trochę poklikać na YouTubie by mieć pewność, że Santuary na żywo niszczy na pewno nie gorzej od Nevermore. I by utwierdzić się w przekonaniu, że ich gig zobaczyć trzeba!

Sprawdź jeśli lubisz: Flotsam & Jetsam, Metal Church, Heathen?

https://www.facebook.com/sanctuaryfans

 

Zagrają:

DEATH TO ALL (USA) death metal

+

Abysmal Dawn (USA) death metal

Loudblast (Francja) death/thrash metal

 

Kiedy: 13 marca (piatek) 2015

Gdzie: Kraków @ Fabyrka, ul. Zabłocie 23

Bilety: 90/100 zł

Gdzie kupić: http://knockoutprod.net/sklep/

Organizator: Knock Out Productions

 

Kiedy: 14 marca (sobota) 2015

Gdzie: Gdańsk @ B90

Bilety: 80/90 zł

Gdzie kupić: http://www.b90.pl/bilety/

Organizator: B-90

 

Kiedy: 15 marca (niedziele) 2015

Gdzie: Warszawa @ Progresja 2015

Bilety: 90/100 zł

Gdzie kupić: http://progresja.com/

Organizator: Klub Progresja

 

Zagrają:

OVERKILL (USA) thrash metal

+

Sanctuary (USA) thrash metal

Methedras (Włochy) thrash metal

Suborned (Szwajcaria) thrash metal

 

Kiedy: 14 (sobota) marca 2015

Gdzie: Katowice @ MegaClub, ul. Żelazna 15

Bilety: 80/90 zł

Gdzie kupić: http://knockoutprod.net/sklep/

Organizator: Knock Out Productions

 

Kiedy: 15 (niedziela) marca 2015

Gdzie: Gdańsk @ B-90, ul. Stocznia Gdańska hala 90B

Bilety: 70/80 zł

Gdzie kupić: http://www.b90.pl/bilety/

Organizator: B-90

 

Zapraszamy!

http://knockoutprod.net/site/

http://www.b90.pl/

http://progresja.com/

Zostaw komentarz