LIFE FESTIVAL OŚWIĘCIM: CHRIS DE BURGH KOLEJNĄ GWIAZDĄ!

Chris De Burgh będzie kolejną gwiazdą antywojennego koncertu finałowego tegorocznego LFO! Autor ponadczasowego hitu ?The Lady In Red? zagra w Oświęcimiu w sobotę, 20 czerwca.
Niewielu artystów może pochwalić się równie imponującą karierą, co Chris De Burgh. Na scenie muzycznej jest obecny od wczesnych lat 70., jego płyty kupiło 50 milionów ludzi na całym świecie, a nagrana przez niego w 1986 roku ballada ?The Lady In Red? to jeden z największych przebojów muzyki pop wszech czasów.

Irlandzki wokalista śpiewał już na koncertach z okazji zjednoczenia Niemiec, zakończenia wojny w Libanie oraz dla tysięcy kibiców na stadionie w Liverpoolu. Teraz wesprze antywojenne przesłanie LFO, pojawiając się 20 czerwca na scenie stadionu MOSiR w Oświęcimiu, na specjalnym koncercie ?Artyści przeciwko wojnie?. Będzie to niepowtarzalna okazja do zobaczenia De Burgha na festiwalowej arenie ? artysta na miejsca swych koncertów wybiera najczęściej kameralne sale.

W ciągu niemal czterdziestoletniej kariery Chris De Burgh zdobył status supergwiazdy w wielu zakątkach świata, na niemal wszystkich kontynentach. ?Zawsze starałem się być lojalny wobec moich fanów i spełniać ich oczekiwania? ? tak wyjaśniał w jednym z wywiadów sekrety swej popularności. Słuchaczy urzekły jego niezwykle melodyjne utwory, takie jak „The Lady in Red”, „Missing You”, ?High On Emotion? czy „Don’t Pay The Ferryman”. W utworach De Burgha słowa są równie ważne, co muzyka. Irlandczyk potrafi doskonale opowiadać historie za pomocą plastycznych i przejmujących tekstów. Jego ostatni jak dotąd, dwudziesty w dorobku album ?The Hands of Man? ukazał się jesienią 2014 roku.

Chris DeBurgh to kolejna gwiazda światowego formatu, która zagra na tegorocznym Life Festival Oświęcim. Dołączy m.in. do UB40, Jessie Ware i Manu Chao.

Na koncercie ?Artyści przeciwko wojnie?, będącym zwieńczeniem LFO2015, wystąpią również Kayah & Transoriental Orchestra, ukraiński projekt Taras Czubaj & Kozak System oraz grupa LemON. Wśród pozostałych artystów, których zobaczymy w czwartek (18.06) oraz piątek (19.06) są m.in. Bednarek, Hey, Kensington i Mela Koteluk. Tak bogatego line-upu nie miała żadna z dotychczasowych edycji LFO!

Dwudniowe karnety na festiwal kosztują obecnie od 249 zł, a bilety jednodniowe od 55 zł (czwartek) i od 149 zł (piątek i sobota, cena aktualna do końca kwietnia). Bilety i karnety do nabycia na stronie www.lifefestival.pl oraz w sieciach Eventim i Ticketpro.

Kolejne punkty programu LFO2015 podamy wkrótce.

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.lifefestival.pl oraz na facebook.com/LifeFestivalOswiecim i twitter.com/LFOswiecim

Zostaw komentarz