wieści z obozu PENDRAGON !

Justyna Szadkowska 28.08.2014 Brak komentarzy do wieści z obozu PENDRAGON !

Zespół Pendragon ujawnił właśnie pierwsze nagranie z nowej studyjnej płyty ?Men Who Climb Mountains?. Album ten jest następcą znakomitej płyty ?Passion? z 2011 roku i równocześnie dziesiątym pełnowymiarowym wydawnictwem formacji. Utwór ?Beautiful Soul? dostępny jest w serwisie YouTube.

Nowa płyta Pendragon ukaże się na początku października i będzie promowana na serii koncertów w Europie, w tym również w Polsce. Gościem specjalnym będzie Gary Chandler, wokalista formacji Jadis. Metal Mind Productions i Kuźnia zapraszają:

logo3

PENDRAGON (UK) Gary Chandler (UK)

14.10.2014 Poznań, Blue Note godz.20.00

15.10.2014 Bydgoszcz, Kuźnia godz.19.00 

16.10.2014 Katowice, Rialto godz.20.00

Brytyjska formacja Pendragon obchodzi w tym roku 36-lecie swojego istnienia. Nick Barrett (gitara, wokal) rozpoczął przygodę z muzyką w 1978 roku pod nazwą Zeus Pendragon niedługo później skróconą do Pendragon. Początkowo skład zespołu ulegał dynamicznym zmianom ale od 1986 roku jest stabilny (poza trzykrotną zmianą na miejscu perkusisty) i tworzą go następujący muzycy: Nick Barrett (wokal, gitara), Clive Nolan (klawisze) ? znany również doskonale jak przedstawiciel zespołów Arena, Caamora czy Strangers on A Train, Peter Gee (gitara basowa) oraz najnowszy nabytek – Craig Blundell (perkusja). Na swoim koncie Pendragon ma ponad 1 000 000 sprzedanych płyt, tysiące zagranych koncertów i rzeszę oddanych fanów. Ich ostatnim studyjnym albumem była płyta ?Passion? z 2011 roku. Jesienią 2012 roku zespół powrócił z nowym koncertowym wydawnictwem „Out of Order Comes Chaos” zarejestrowanym w Teatrze Śląskim w Katowicach. Materiał wydany jako DVD, podwójne CD oraz – po raz pierwszy w historii grupy – jako Blu-Ray, spotkał się z bardzo dobrym odbiorem zarówno wśród dziennikarzy, jak i fanów. Twórczość Pendragon polecamy przede wszystkim miłośnikom takich zespołów jak Genesis, Marillion, Arena czy IQ. Wysmakowane melodie, intrygujące wokale i błyskotliwe instrumentalne popisy to elementy, które składają się na charakterystyczny styl grupy. W muzyce formacji przeplatają się rozmaite motywy i wpływy, obok celtyckich również dźwięki flamenco. Dopracowane teksty tworzą z muzyką przekonującą i poruszającą całość. Rozbudowane, bardzo emocjonalne nagrania są największym atutem Pendragon. Na październikowych koncertach na pewno nie zabraknie utworów z najnowszej płyty ale także klasycznych kompozycji z takich płyt jak np. „The World” (1991), „The Window of Life” (1993), „Not of This World” (2001), „Pure” (2008) czy ?Passion? (2011). Pendragon wystąpi jesienią w Polsce na koncertach promujących ich nową płytę „Men Who Climb Mountains”. Następca znakomitej płyty ?Passion? z 2011 roku jest równocześnie dziesiątym pełnowymiarowym wydawnictwem formacji.

Pendragon– skład:

Nick Barrett – śpiew, gitara elektryczna,

Clive Nolan – instrumenty klawiszowe,

Peter Gee – gitara basowa,

Craig Blundell – perkusja.