PENDRAGON na jesiennej trasie!

Nowy album zatytułowany „Men Who Climb Mountains” będzie następcą znakomitej płyty ?Passion? z 2011 roku i równocześnie dziesiątym pełnowymiarowym wydawnictwem zespołu. Więcej szczegółów już wkrótce!

Brytyjska formacja Pendragon obchodzi w tym roku 36-lecie swojego istnienia. Nick Barrett (gitara, wokal) rozpoczął przygodę z muzyką w 1978 roku pod nazwą Zeus Pendragon niedługo później skróconą do Pendragon. Początkowo skład zespołu ulegał dynamicznym zmianom ale od 1986 roku jest stabilny (poza dwukrotną zmianą na miejscu perkusisty) i tworzą go następujący muzycy: Nick Barrett (wokal, gitara), Clive Nolan (klawisze) ? znany również doskonale jak przedstawiciel zespołów Arena, Caamora czy Strangers on A Train, Peter Gee (gitara basowa) oraz Scott Higham (perkusja). Na swoim koncie Pendragon ma ponad 1 000 000 sprzedanych płyt, tysiące zagranych koncertów i rzeszę oddanych fanów. Ich ostatnim studyjnym albumem była płyta ?Passion? z 2011 roku. Jesienią 2012 roku zespół powrócił z nowym koncertowym wydawnictwem „Out of Order Comes Chaos” zarejestrowanym w Teatrze Śląskim w Katowicach. Materiał wydany jako DVD, podwójne CD oraz – po raz pierwszy w historii grupy – jako Blu-Ray, spotkał się z bardzo dobrym odbiorem zarówno wśród dziennikarzy, jak i fanów.

Twórczość Pendragon polecamy przede wszystkim miłośnikom takich zespołów jak Genesis, Marillion, Arena czy IQ. Wysmakowane melodie, intrygujące wokale i błyskotliwe instrumentalne popisy to elementy, które składają się na charakterystyczny styl grupy. W muzyce formacji przeplatają się rozmaite motywy i wpływy, obok celtyckich również dźwięki flamenco. Dopracowane teksty tworzą z muzyką przekonującą i poruszającą całość. Rozbudowane, bardzo emocjonalne nagrania są największym atutem Pendragon. Na październikowych koncertach na pewno nie zabraknie utworów z najnowszej płyty ale także klasycznych kompozycji z takich płyt jak np. „The World” (1991), „The Window of Life” (1993), „Not of This World” (2001), „Pure” (2008) czy ?Passion? (2011).
***
Pendragon – skład:
Nick Barrett – śpiew, gitara elektryczna,
Clive Nolan – instrumenty klawiszowe,
Peter Gee – gitara basowa,
Craig Blundell – perkusja
Pendragon, jeden z najbardziej zasłużonych zespołów prog-rockowych po raz kolejny zawita do Polski! Ta brytyjska formacja ma wierne grono fanów nad Wisłą i zawsze jest przez nich niezwykle ciepło przyjmowana. Nie inaczej powinno być i w październiku kiedy Pendragon wystąpi w Polsce na koncertach promujących ich nową studyjną płytę „Men Who Climb Mountains”.
PENDRAGON  będzie supportował  Gary Chandler (Jadis)
koncerty odbędą się:
14.10.2014 Poznań, Blue Note godz.20 (organizacja Metal Mind Production)
15.10.2014 Bydgoszcz, Kuźnia godz.19  (organizacja: Klub Kuźnia)
16.10.2014 Katowice, Rialto godz.20 (organizacja Metal Mind Production)
informacje na temat cen i sposobu zakupienia biletu na stronach organizatorów

Zostaw komentarz