Osada Vida – najnowsze wieści !

Osada Vida kończy prace nad swoim nowym studyjnym wydawnictwem.

Album ukaże się 3 listopada a dziś potwierdzamy jego tytuł: ?The After-Effect?.

Rafał Paluszek, klawiszowiec zespołu tak komentuje nazwę płyty: ?Nasza kolejna płyta, podobnie, jak ?Particles?, nie jest płytą koncepcyjną. Odeszliśmy od tej formy tworzenia. A tytuł ?The After-Effect? powstał trochę dla żartu, trochę na poważnie. After-effect to skutek, następstwo, konsekwencja, czy wszystko to, co jest wypadkową tego, co nam się w życiu przydarza. Płyta zawsze jest podsumowaniem pewnego etapu, to zawsze zwieńczenie procesu twórczego, który przecież nie bierze się znikąd i trwa. Doświadczamy pewnych rzeczy, każda sytuacja ma większy, lub mniejszy wpływ na to, co robimy. Więc dlaczego nie miałyby one mieć niczego wspólnego z muzyką, którą tworzymy? W stosunkowo krótkim czasie zmieniło się 2/5 składu Osady. Takie zmiany są, niczym tsunami: są straty, ale jest też motywacja do budowania czegoś nowego, czegoś, na co w normalnych, spokojnych czasach, nie mielibyśmy odwagi. Nie wiemy, jakie efekty będą miały wydarzenia, którymi żyjemy dzisiaj. Zgodnie z matematyczną wizją świata, możliwych dróg jest nieskończenie wiele, każda z nich ma nieskończenie wiele możliwości, i tak dalej. Tym jest ?The After-Effect?.?

unnamed (1)
O postępach nad płytą, zespół regularnie informuje na swoim facebookowym profilu: www.facebook.com/osadavida.
Osada Vida prezentuje muzykę sięgającą do tradycji ambitnego rocka w typie Yes, Porcupine Tree, Pain Of Salvation czy Riverside. Grupa doskonałych warsztatowo muzyków proponuje muzykę świeżą i niepowtarzalną, wzbogaconą niebanalną warstwą tekstową a ich koncerty to wspaniała zabawa, nie tylko dla słuchaczy, ale również na scenie. W swoim dorobku zespół ma cztery ciepło przyjęte oficjalne płyty: ?Three Seats Behind A Triangle? (2006/2007), ?The Body Parts Party? (2008), ?Uninvited Dreams? (2009) oraz ?Particles? (2013), która wytyczyła nowy kierunek w życiu zespołu – utwory urzekają oryginalnością, ale i niebanalną prostotą.

Ponadto zespół wydał także DVD zatytułowane „Where The Devils Live?, zawierające zapis koncertu w Teatrze Śląskim w Katowicach w listopadzie 2011 roku. Nowy studyjny album ?The After-Effect? ukaże się 3 listopada!

 
Osada Vida ? aktualny skład: Marek Majewski – wokal Łukasz Lisiak ? gitara basowa Janek Mitoraj – gitary Rafał „r6” Paluszek – klawisze Marek Romanowski – perkusja