Soundedit 7 odsłona – Łódź zaprasza : 22, 23, 24 października

Kilka słów od dyrektora festiwalu:

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit odbędzie po raz siódmy w Łodzi. Podczas tegorocznej edycji można będzie się dowiedzieć, jak organizuje się takie wydarzenia jak ?Live Aid?, jak pracowało się na planie ?The Wall?, jak powstało słynne ?Smoke On The Water? czy ?Child In Time?. Organizatorzy planują również niepowtarzalne koncerty.

Z ogromną radością pragniemy zaprosić wszystkich miłośników muzyki, płyt
i koncertów do Łodzi na siódmą edycję Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit ?15! ?Mamy nadzieję, że przez trzy (22, 23 i 24) październikowe dni Łódź stanie się ponownie dźwiękowym centrum Polski
i Europy. Natomiast 25 października (niedziela) w imieniu Metal Mind Production zapraszamy do łódzkiej Atlas Areny, gdzie wystąpi Deep Purple.

Tradycyjnie już Soundedit to nie tylko koncerty, ale przede wszystkim spotkania, warsztaty i prelekcje wybitnych gości. Jak co roku odwiedzą nas producenci, kompozytorzy i artyści odpowiedzialni za brzmienie wielu legendarnych płyt, singli
i nagrań. Nie zabraknie więc oficjalnych oraz zakulisowych opowieści, które stanowią o charakterze i są podstawową wartością Festiwalu.

Dzięki współpracy z Narodowym Centrum Kultury w ramach projektu ?Ojczysty
? Dodaj do Ulubionych? sobotni wieczór (23 października) na scenie Klubu Wytwórnia rozpocznie wyjątkowy koncert Wojciecha Waglewskiego. Tym razem ?Wagiel? wystąpi w doborowym towarzystwie gości specjalnych: Marii Peszek, Leszka Możdżera, Fisza i Emade oraz, co oczywiste, zespołu Voo Voo.

Po koncercie, podczas uroczystej gali, Wojciech Waglewski otrzyma nagrodę ?Człowieka ze Złotym Uchem? w uznaniu za ?szczególne dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej i kunszt słowa?.

Po latach starań do Łodzi zawita znakomity muzyk i producent, basista zespołu Deep Purple ? Roger Glover. Artysta otrzyma nagrodę ?Człowieka ze Złotym Uchem? za ?całokształt dokonań w dziedzinie produkcji muzycznej?. Glover spotka się z festiwalową publicznością, będzie więc można dowiedzieć się jak powstały słynne albumy ?In Rock?, ?Machine Head?, ?Made In Japan?, czy też najnowszy krążek Deep Purple ?Now What!??. W niedzielę muzyk wystąpi ze swym macierzystym zespołem w łódzkiej Atlas Arenie.

Z nieskrywaną dumą ogłaszamy, że laureatem nagrody Soundedit ?15 i zarazem absolutnie wyjątkowym gościem Festiwalu jest? Sir Bob Geldof! Muzyk, kompozytor, producent i organizator tak niecodziennych koncertów jak ?Live Aid?, czy trasy ?Live 8?. Swoją karierę zaczynał jako zwykły robotnik, a mimo to był dwa razy nominowany do pokojowej Nagrody Nobla, królowa angielska nadała mu tytuł szlachecki. Skomponował jedną z najbardziej znanych i poruszających piosenek
?I Don?t Like Mondays?.

Sir Geldof otrzyma również nagrodę ?Człowieka ze Złotym Uchem? za ?wyjątkowe wykorzystanie muzyki dla pokojowych celów na Świecie?.

Karnety na Soundedit ?15 w cenie 50 zł na cały Festiwal pozostają w sprzedaży wyłącznie do 30 czerwca. Od 1 lipca karnety będą kosztować 120 zł. Bilety
na poszczególne dni będą kosztować 70 zł.?Bilety w sprzedaży: ticketpro.pl, biletomat.pl, biletyna.pl i w kasie Klubu Wytwórnia.

Hasło Soundedit ?15 pozostaje bez zmian: ?I Am The Sound?. Tak będzie mógł powiedzieć o sobie każdy, kto zechce razem z nami w Łodzi w ostatni weekend października poznawać tajniki pracy producentów muzycznych, wysłuchać prelekcji, uczestniczyć w warsztatach i dyskusjach panelowych. Niebawem ogłosimy kolejne, zaskakujące punkty programu tegorocznej edycji Festiwalu.

I Am The Sound! ? jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszam na Soundedit, zapraszam do Łodzi.

Maciej Werk

Zostaw komentarz