Wacken Open Air 2016 zapowiedź

Niezwykle interesująco zapowiada się letni sezon festiwalowy w Europie. Przyjrzyjmy się zapowiedziom przyszłorocznego Wacken Open Air, najbardziej kultowego i uznanego metalowego festiwalu na starym kontynencie. Przypomnijmy, kolejna edycja festiwalu, który odbywa się niezmiennie od 1990 roku mieć będzie miejsce w dniach 4-6 sierpnia 2016.

Co ciekawe i jednocześnie standardowe, festiwal wyprzedał się w kilka godzin po otwarciu sprzedaży biletów. Jeszcze przed ogłoszeniem jakiegokolwiek wykonawcy. Niezły wynik prawda? No, ale Wacken to dla każdego metalowca miejsce święte, niczym Mekka dla muzułmanina. Nic dziewnego, skoro co roku podczas festiwalu występuje śmietanka artystów metalowych i rockowych.

Co nas czeka w roku 2016? Ano w rozpisce widnieją Blind Guardian, Therion, Dragonforce, Axel Rudi Pell, Borknagar, Ministry, Orphaned Land, Pyogenesis, Steel Panther, Unisonic, Arch Enemy, Bullet For My Valentine, Entombed A.D., Foreigner, Parkway Drive, Ihsahn, Dagoba, Michael Monroe, Der Weg Einer Freiheit, Einherjer, Alcest. Oczywiście do tych zacnych nazw dojdą kolejnę, wszak główna gwiazda festiwalu nie została jeszcze ogłoszona.

Zostaw komentarz