SINATRA W OCK – Life Festival 2014

?Muzyczny życiorys Franka Sinatry? będzie kolejnym punktem programu V edycji LFO. W spektaklu wystawianym 25 czerwca na scenie Oświęcimskiego Centrum Kultury zagra m.in. Orkiestra Akademii Beethovenowskiej ? najmłodszy, a zarazem jeden z czołowych zespołów symfonicznych w Polsce.

sinatra life

Na ten porywający spektakl muzyczny, powstały w wyniku fascynacji życiem i twórczością legendarnego amerykańskiego piosenkarza i aktora, Franka Sinatry, składa się niezwykła lista wykonawców. Oprócz wspomnianej Orkiestry wystąpią: zespół jazzowy, wokaliści, aktorzy, tancerze, oraz chór. Przeniesiemy się do Las Vegas lat 50. i 60. XX w., kiedy królowały jazz i swing, a piosenkarz święcił swoje największe sukcesy artystyczne.

Nie zabraknie muzyki filmowej, która wprowadzi nas w klimat intrygujących, nie do końca udowodnionych, kontaktów artysty ze środowiskiem mafii sycylijskiej. Usłyszymy najpopularniejsze utwory m. in. ?My Way?, ?New York, New York?, ?Strangers In The Night?, w imponujących aranżacjach z udziałem ponad stu artystów. Za pomysł, produkcję, reżyserię oraz kierownictwo artystyczne spektaklu odpowiedzialny jest Piotr Adam Nowak.

Frank Sinatra przez dziesięciolecia był jedną z najważniejszych postaci na ?rozrywkowej? mapie Ameryki. Jego życie to oszałamiająca kariera, popularność, pieniądze i najpiękniejsze kobiety Hollywood. Źródeł inspiracji wokalnych tego niekwestionowanego mistrza o korzeniach sycylijskich poszukamy w kolebce włoskich brzmień, słuchając fragmentów muzyki klasycznej z oper V. Belliniego, G. Pucciniego i R. Leoncavallo.

sinatra 2 life

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej to niezwykle utytułowany, tworzony przez pasjonatów ? najwybitniejszych studentów i absolwentów europejskich wyższych szkół muzycznych ? najmłodszy zespół symfoniczny w Polsce. Działalność rozpoczęli w 2003 roku, a dwa lata później, za sprawą Elżbiety Pendereckiej, wystąpili podczas IX Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie, gromadząc wyśmienite recenzje oraz otrzymując wiele zaproszeń do udziału w prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą. Orkiestra nagrała dotychczas szesnaście płyt i z równie wielkim sukcesem, jak po partytury muzyki wysokiej, sięga po klasykę muzyki rozrywkowej czy filmowej.

Wysoką klasę OAB potwierdza również współpraca z największymi autorytetami sztuki dyrygenckiej, kompozytorami i solistami, wśród których znaleźli się m.in.: Krzysztof Penderecki, Wolfgang Seeliger, Cristiano Vasquez, Małgorzata Walewska, Konstantin Scherbakov oraz Jacek Kaspszyk – od listopada 2013 roku piastujący funkcję I dyrygenta orkiestry.

Bilety na koncert są do nabycia w kasach Oświęcimskiego Centrum Kultury.

info: Life Festival