Radio KEXP i OFF Festival rozpoczynają współpracę

„Co z tego, że dzieli nas pół globu, skoro łączy nas muzyka?” Radio KEXP i OFF Festival Katowice rozpoczynają współpracę.

W Seattle, w stanie Washington, bije serce muzyki alternatywnej. Nie tylko za sprawą kultowej wytwórni Sub Pop, od wielu lat przyjaciół OFF Festivalu, ale również dzięki nadajnikom KEXP – rozgłośni radiowej, która choć lokalna, promieniuje na cały świat. Nie tylko za sprawą internetu (choć w tej dziedzinie KEXP są pionierami i liderami wśród radiostacji muzycznych), ale również dlatego, że radiowcy ze Seattle od lat wierni są swojej misji wyszukiwania i promowania nowych, interesujących dźwięków ? tamtędy wiedzie chociażby droga nowej muzyki islandzkiej na amerykańskie sceny.

OFF Festival Katowice jest taki sam ? wyszukiwanie i prezentowanie interesującej muzyki, bez oglądania się na kraj pochodzenia i gatunkowe nalepki, to modus operandi OFFa od początku jego istnienia, a dla wiernej festiwalowej publiczności gwarancja nie tylko najwyższej jakości, ale i wielkiej przygody.

Łączy nas tak wiele, że partnerstwo OFF Festivalu i KEXP było naturalnym krokiem dla obu stron. W sierpniu, na jubileuszowej dziesiątej edycji festiwalu, po raz pierwszy gościć będziemy ekipę KEXP, która przyjedzie do Katowic nie tylko zrelacjonować imprezę swoim słuchaczom z całego świata, ale i po to, by wyszukać zarejestrować swoje słynne sesje live również ? a nawet przede wszystkim ? z udziałem polskich artystów.

– Partnerstwo z OFF Festivalem w 2015 roku to dla nas w KEXP bardzo ekscytująca perspektywa, bo mowa o festiwalu ze znakomitym programem, w którym znaleźć można wybór najlepszych polskich zespołów, obok takich legend jak Patti Smith czy Ride oraz nowszych projektów, jak Run The Jewels. KEXP istnieje po to, by pomagać ludziom w odkrywaniu najwspanialszej muzyki, jaką gra się na ziemi. Nie możemy się doczekać, by z naszymi słuchaczami z całego świata podzielić się niesamowitymi odkryciami z Polski i nie tylko ? mówi Kevin Cole, dyrektor programowy stacji.

– Współpraca KEXP właśnie z OFFem, jako drugim po Iceland Airwaves europejskim festiwalem to dla nas wielki zaszczyt i potwierdzenie tego, że od dziesięciu lat zmierzamy w dobrym kierunku. Przyjemniej będzie iść tą drogą w tak znakomitym towarzystwie. Ale KEXP na OFFie to przede wszystkim ogromna szansa dla polskich artystów, którzy wprost z Katowic będą mogli teraz dotrzeć do publiczności na całym globie ? dodaje Artur Rojek, dyrektor programowy OFF Festivalu.

Karnety na OFF Festival Katowice 2015 można nabyć w OFF Sklepie lub u naszych partnerów: sieci Ticketpro i Ebilet oraz w salonach Empik.

http://www.off-festival.pl
http://facebook.com/offfestival
http://twitter.com/offfestival
http://www.youtube.com/offfestivaltv
http://instagram.com/offfestival#

Zostaw komentarz