kolejne nowiny! LIFE FESTIVAL OŚWIĘCIM: JESZCZE WIĘCEJ MUZYKI

Nowe Sytuacje ? Republika , Mela Koteluk oraz Sebastian Riedel & Cree – dołączają do artystów tegorocznego LFO na specjalnej scenie ?Made in Poland?.

Dzięki dwóm scenom zlokalizowanym naprzeciw siebie, na tegorocznym Life Festival Oświęcim, czekają was wyjątkowe muzyczne wydarzenia. Do gwiazd piątkowego koncertu brytyjskiej super gwiazdy Jessie Ware, holenderskiego zespołu Kensington i grupy Hey dopisujemy nowych, wyjątkowych artystów ? specjalny kultowy projekt muzyczny Nowe Sytuacje – Republika, jedną z najciekawszych polskich wokalistek Melę Koteluk oraz Sebastiana Riedla & Cree.

Zwieńczeniem tegorocznego festiwalu będzie sobotni koncert ?Europa przeciwko wojnie?, którego ambasadorem jest Goran Bregović. Podczas koncertu wystąpią wspólnie, po raz pierwszy od 16 lat, Goran Bregović i Kayah. Listę kolejnych, specjalnych gości tego wyjątkowego koncertu podamy niebawem.

Nowe Sytuacje ? Republika to projekt stworzony przez muzyków oryginalnego składu zespołu Republika, do których dołączyli wokaliści Tymon Tymański, Piotr Rogucki i Jacek Bończyk . Ogromny sukces trasy koncertowej „Nowe Sytuacje Live 2014” zachęcił muzyków kultowej grupy do prezentowania również innych nagrań z repertuaru zespołu Republika. W tym roku Nowe Sytuacje proponują koncerty w oparciu o płytę „Masakra?, wzbogacone o największe przeboje Republiki. Podczas koncertu na LFO możemy się zatem spodziewać przebojów takich jak ?Mamona?, ?Śmierć w Bikini?, czy ?Obcy Astronom?.

Mela Koteluk od momentu pojawienia się na polskiej scenie muzycznej , nie jest kolejną nową wokalistką ale jest zjawiskiem. Pomimo wydania zaledwie dwóch płyt potrafiła stworzyć własny muzyczny styl. Uwielbiana przez fanów i doceniana przez krytyków. Jej debiutancki album „Spadochron” zdobył dwa Fryderyki. W listopadzie ub. r. ukazała się druga płyta Meli Koteluk „Migracje”, która przyniosła przeboje takie jak „Fastrygi” czy ?Żurawie origami?.

Trzeci z ogłoszonych dziś artystów, Sebastian Riedel z grupą Cree to klasyk blues rockowego polskiego brzmienia. Syn legendy polskiego bluesa ? Ryszarda wokalisty Dżemu, od ponad dwudziestu lat Cree wykonuje muzykę nawiązującą do stylistyki lat 60. i 70. Trudno byłoby znaleźć fana polskiej muzyki rockowej, który nie znałby tak charyzmatycznego głosu Sebastiana Riedla.

Kolejnych artystów i wydarzenia LFO 2015 ogłosimy już wkrótce. Karnety na LFO2015 jeszcze do 31 marca są dostępne w promocyjnych cenach (od 229 zł), natomiast bilety jednodniowe kosztują obecnie od 149 zł.

Ceny będą rosnąć w miarę zbliżania się daty festiwalu, a szczegółowy harmonogram sprzedaży oraz ceny biletów i karnetów można znaleźć na stronie www.lifefestival.pl w zakładce ?Kup bilet?.

Kolejnych artystów i wydarzenia LFO 2015 ogłosimy już wkrótce.

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.lifefestival.pl oraz na facebook.com/LifeFestivalOswiecim itwitter.com/LFOswiecim.

Zostaw komentarz