Overkill już w przyszłym tygodni odwiedzi Polskę

Knock Out Productions oraz B-90 z przypominają, ze już niebawem w Polsce zobaczymy thras-metalowców z Overkill. Amerykanie wystapią w towarzystwie równie zasłużonej załogi Sanctuary. Na trasę zostały zaproszone także kapele Suborned ze Szwajcarii oraz Methedras z Włoch. 14sty oraz 15sty marca 2015. Odpowiednio, Katowice oraz Gdańsk. Oj będzie się działo ? zapraszamy !

 

OVERKILL (USA) thrash metal:

Istnieją dłużej niż Metallica, Slayer, Megadeth i Anthrax, czyli wielka czwórka thrash metalu, i nie wiedzieć czemu ich do niej nie zaliczono. Bobby „Blitz” Ellsworth i DD Verni, którzy nieprzerwanie od blisko 35 lat stoją na czele kapitalnej thrashowej orkiestry z New Jersey rodem, nie tracą jednak czasu na takie puste rozważania, nie utyskują publicznie, że powinni być w czwórce wielkich, a nie są. Wokalista wraz z basistą zakasują rękawy i razem z kumplami z grupy biorą się do roboty. Której efektem od ładnych paru lat są kapitalne thrashmetalowe krążki ? „Ironbound”, „The Electric Age” i znakomity, silnie oddający hołd heavymetalowej tradycji „White Devil Armory” z 2014 roku, który będą promować w Polsce.

Overkill ma wielki i zasłużony szacunek fanów na całym świecie. Za to, że jest szczery i konsekwentny w tym, co robi, że nigdy nie udawał kogoś, kim nie jest, nie zrobił z siebie małpy. Tak, mieli słabsze momenty w karierze. Ale o wielkości i wyjątkowości kapeli świadczy też to, że z błędów potrafili wyciągać wnioski, podnosili się po porażkach. Od blisko dekady Overkill gra w niezmienionym składzie, co świadczy o tym, że są zdeterminowani i umieją funkcjonować jako zespół, rozumieją się. Blitz i DD, choć czas przecież ich też nie oszczędza, wciąż działają na najwyższym światowym poziomie. A że do dyspozycji podczas koncertów mają cały arsenał thrashowych klasyków, choćby „Rotten To The Core”, „In Union We Stand”, „Elimination”, „I Hate”, czy z ostatnich lat „Bring Me The Night”, każdy ich występ jest czymś, czego koniecznie trzeba doświadczyć. I oddać im hołd za to, co już dali maniakom thrash metalu. Choć nie ma wątpliwości, że do ostatniego słowa Overkill jest jeszcze daleko.

Sprawdź jeśli lubisz: Testament, Metallica, Exodus, Annihilator ?

http://wreckingcrew.com/Ironbound/

https://www.facebook.com/OverkillWreckingCrew

 

SANCTUARY (USA) thrash metal:

Przez blisko 20 lat thrash-metalowa brać myślała, że Sanctuary pozostanie tylko częścią pięknej historii ostrego grania, ze wspaniałymi rozdziałami pod tytułem „Refuge Denied” i „Into The Mirror Black”. Krótki żywot, zaznaczony dwiema znakomitymi płytami, z których pierwszej brzmienie nadał Dave Mustaine z Megadeth. Ileż takich historii (może z wyłączeniem produkcji Rudego) zna świat mocnej muzyki?! Ale w 2010 roku stało się to, na co pewnie niewielu thrashmaniaków liczyło. Po rozpadzie Nevermore Warrel Dane i Jim Sheppard skontaktowali się ze starymi kumplami, z którymi na początku lat 90. rozstali się niemalże w nienawiści, Lennym Rutledge’em i Dave’em Budbillem. Po raz kolejny okazało się, że powiedzenie o czasie gojącym rany czasami się sprawdza. Panowie doszli do wniosku, że warto reaktywować zespół, który choć działał krótko, dorobił się statusu kultowego, a do tego wydał dwie świetne płyty. Cztery piąte oryginalnego składu namówiło na grę w Sanctuary gitarzystę Brada Hulla (kiedyś Forced Entry), zagrało parę koncertów, na których okazało się, że wszystko żre. Pozostało wejść do studia. Wcześniej w walce o kontrakt zwycięska okazała się niemiecka Century Media. Powstał nowocześnie thrashowy album o dość apokaliptycznym tytule „The Year Sun Died”, zdecydowanie mający znamiona dawnej wielkości kapeli, ze znakomitym coverem The Doors „Waiting For The Sun”. Wystarczy trochę poklikać na YouTubie by mieć pewność, że Santuary na żywo niszczy na pewno nie gorzej od Nevermore. I by utwierdzić się w przekonaniu, że ich gig zobaczyć trzeba!

Sprawdź jeśli lubisz: Flotsam & Jetsam, Metal Church, Heathen ?

https://www.facebook.com/sanctuaryfans

http://vimeo.com/105884008

 

METHEDRAS (Włochy) thrash metal:

Thrashowy wieczór w Mega Clubie uświetni też fajna formacja z Bergamo, Methedras. Nazwa kojarzy się z najsłynniejszym dziełem mistrza Tolkiena, ale jeśli ktoś szuka tutaj baśniowych klimatów, niech zapomni. Kwartet ładuje bezpośredni thrash bez specjalnych udziwnień, utrzymany raczej w dość mrocznej atmosferze, z okazjonalnym wykorzystaniem klawiszy. Włosi robią to już skutecznie od blisko 20 lat. W tym czasie przejechali większość Europy, supportując parę zacnych ekip, by wymienić choćby Testament, Exodus, Dismember, a także Overkill, z którym ponownie spotykają się w podróży przez Stary Kontynent. Methedras wciąż promuje wydany w 2014 roku czwarty studyjny krążek „System Subversion”. Interesująca kapela, której koncert na pewno warto obejrzeć.

Sprawdź jeśli lubisz: Dew-Scented, Enemy Of The Sun, Overkill ?

https://www.facebook.com/methedrasthrash

http://www.methedras.com/

 

SUBORNED (Szwajcaria) thrash metal:

Dająca gardła Lucie, basista Remi, gitarzysta Vali oraz perkusista Stefan tworzą obiecującą thrashmetalową załogę Suborned, która pochodzi z ojczyzny Celtic Frost, Coroner, Samael, Krokus. Kwartet łoi aż miło, a pod względem umiejętności technicznych Szwajcarzy nie muszą się wstydzić przed legendami z Overkill i Sanctuary, które supportują na trasie.

Suborned cały czas promuje debiutancki materiał „From Space” pochodzący z 2014 roku. Piosenki zarejestrowano w tym samym miejscu, w którym wcześniej gościli Destruction i Pro-Pain, czyli szwajcarskim Little Creek Studios. Koniecznie obejrzyjcie ich koncert! Lubiący konkretne wymiatanie na wieśle niech zwrócą uwagę na Valego, a cała reszta niech zawiesi wzrok na hojnie obdarzonej przez naturę Lucie, która przy okazji drze się mistrzowsko, w stylu pomiędzy Sabiną Classen z Holy Moses i Angelą Gossow (eks-Arch Enemy).

Sprawdź jeśli lubisz: Destruction, Testament, Kreator ?

http://www.suborned.ch/

https://www.facebook.com/Suborned

 

Zagrają:

OVERKILL (USA) thrash metal

+

Sanctuary (USA) thrash metal

Methedras (Włochy) thrash metal

Suborned (Szwajcaria) thrash metal

 

Kiedy: 14 (sobota) marca 2015

Gdzie: Katowice @ MegaClub, ul. Żelazna 15

Bilety: 80/90 zł

Organizator: Knock Out Productions

 

Kiedy: 15 (niedziela) marca 2015

Gdzie: Gdańsk @ B-90, ul. Stocznia Gdańska hala 90B

Bilety: 70/80 zł

Organizator: klub B90

 

Zapraszają:

http://knockoutprod.net/site/

http://www.b90.pl/

(materiały organizatora)

Zostaw komentarz