John Williams: A Life In Music

ALBUM ZAWIERA NAJSŁYNNIEJSZE DZIEŁA KOMPOZYTORA ? OD GWIEZDNYCH WOJEN DO HARRY?EGO POTTERA

 

 • ŚWIATOWA PREMIERA TEMATU Z LISTY SCHINDLERA  W ARANŻACJI NA WIOLONCZELĘ

 • MUZYKA W WYKONANIU LONDON SYMPHONY ORCHESTRA

 

Decca Records i Classic FM ? najpopularniejsze brytyjskie radio poświęcone muzyce poważnej – z dumą prezentują album John Williams: A Life In Music ? nowy krążek, zawierający najsłynniejsze dzieła jednego z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej. Na płycie znalazły się utwory

z Gwiezdnych Wojen, Parku Jurajskiego, E.T. i wielu innych hollywoodzkich produkcji, zarejestrowane specjalnie na potrzeby tego albumu przez London Symphony Orchestra ? orkiestrę, która nagrała wiele oryginalnych ścieżek dźwiękowych napisanych przez Williamsa. Na płycie znalazło się też premierowe nagranie tematu z Listy Schindlera, w aranżacji na wiolonczelę.

Album John Williams: A Life In Music został zarejestrowany w londyńskich Air Studios. Liczącą 86 muzyków orkiestrę poprowadził Gavin Greenaway. Krążek zawiera 10 utworów, w tym Hedwig?s Theme z Harry?ego Pottera, tematy z Supermana, Poszukiwaczy Zaginionej Arki, czy Gwiezdnych Wojen.

W styczniu Williams pobił swój własny rekord w ilości otrzymanych nominacji do Oscara (51). Samą statuetkę zdobył 5 razy. Kompozytor ma na swoim koncie również 24 nagrody Grammy, 7 nagród BAFTA, 4 Złote Globy i wiele złotych oraz platynowych płyt.

 

 

John Williams: A Life in Music

 

 1. Main Title – From „Star Wars”

  2. Theme – From „Jurassic Park”

 2. Hedwig’s Theme – From „Harry Potter And The Sorcerer?s Stone”

 3. The Raiders March – From „Raiders Of The Lost Ark”

  5. Flying Theme – From „E.T”

  6. Theme – From „Schindler’s List”

  7. The Flight To Neverland – From „Hook”

  8. Hymn To The Fallen – From „Saving Private Ryan”

  9. Shark Theme – From „Jaws”

  10. Williams: Superman March – From „Superman”

Zostaw komentarz