Legendarna OMEGA na dwóch koncertach w Polsce!

Niekwestionowany przebój lat 70. ubiegłego wieku, czyli ?Dziewczyna o perłowych włosach? zabrzmi 18 sierpnia we Wrocławiu (Pergola) i 19 sierpnia w Warszawie (Park Sowińskiego). Podczas pobytu w Polsce, węgierskiej gwieździe towarzyszyć będzie na scenie Creedence Clearwater Revived (UK/USA).

OMEGA

Omega to jeden z najpopularniejszych rockowych bandów z lat 70. Zaczęli tworzyć w tym samym czasie, co Rolling Stones, a polskiej publiczności znani są głównie dzięki hitowi ?Dziewczyna o perłowych włosach?. Polska publiczność pokochała także takie utwory, jak ?Czarodziejski biały kamień?, ?Koncert o północy?, ?Lenę? czy ?Nie znam twojego imienia?. Albo angielski ?Never Feel shame?. Wyrwali się z bloku wschodniego i zdobyli międzynarodową sławę. Lider Omegi ? Gabor Presser ukończył konserwatorium w klasie fortepianu w Budapeszcie. Większość stworzonego repertuaru stanowią utwory w języku węgierskim.

?Gyöngyhajú lany?, bo tak brzmi oryginalny tytuł największego przeboju Węgrów, powstał w 1969 roku i dosyć szybko przypadł do gustu szerokiej publiczności. To pełna dramatyzmu ballada z charakterystycznym refrenem. O warstwę liryczną utworu zadbała Anny Adamis, żona byłego perkusisty Józsefa Lauxa. Zespół zadebiutował albumem ?Trombitás Frédi és a rettenetes emberek? (przyp. ?Trębacz Frédi i straszni ludzie?) w 1968 roku.

Od początku swojej działalności nagrali kilkanaście płyt, które na stałe wpisały się do w historię muzyki rockowej. Najpopularniejsze krążki to ?10000 lépés? (1969), ?Élő Omega? (1972), ?Omega 5? (1973) i ?Gammapolis? (1979). Ich ostatni, podwójny album ? ?Szimfonia & Rapszodia? to połączenie rockowych korzeni z muzyką klasyczną.

Creedence Clearwater Revived

To tribute band, hołdujący legendarnej kapeli Creedence Clearwater Revival. W skład zespołu wchodzą Peter Barton i Johnnie Guitar Williamson (The Animals), Chris Allen (obecnie Troggs, ex Lieutenant Pigeon / Denny Laine / The Animals / Silson Spencer Hawkes) oraz Wally Day (ex- Lipstick / New Amen Corner).

 

OMEGA,   CCR

18.08 Wrocław, Pergola

19.08 Warszawa, Park Sowińskiego

Wejście: 18:00

Koncert: 19:00

Bilety: eventim.pl, progresja.com