Graspop Metal Meeting ? festiwalowa propozycja na lato

Belgijski Grospop Metal Meeting to od lat jeden z najciekawszych europejskich metalowych. Podczas każdej edycji dziesiątki metalowych kapel prezentuje się dla wygłodniałej ciężkich dźwięków publiczności całego świata. Tegoroczna edycja festiwalu, który odbędzie się w dniach 16-19 czerwca zapowiada się również interesująco.

Ogłoszone zostały gwiazdy festiwalu w postaci powracających na trasę Rammstein oraz brytyjskiej legendy rocka Deep Purple. Brytyjczycy wydadzą w tym roku nowy wyczekiwany album i z tej okazji ruszają w trasę, która, wedle zapowiedzi, ma być ich pożegnaniem ze sceną.

Oprócz tego, na pięciu scenach wystąpią reprezentacyjni przeróżnych podgatunków metalu i rocka ? dla każdego znajdzie się coś interesującego. Wielbiciele klasycznego heavy metalu z pewnością nie pogardzą występami Steel Panther, Queensryce, Grave Digger, Sanctuary czy pirackich wariatów z Alestorm. Specjalnym wydarzeniem będzie koncert reaktywowanego Rhapsody w składzie zbliżonym do oryginalnego. Seria koncertów grupy zapowiadana jest jako pożegnanie tego składu z tą nazwą.

Nie zbraknie reprezentantów ekstremalnego grania, a szczególnie interesująco wypaść może Emperor, którzy znowu reaktywują się na trasę, tym razem mając w planach granie całego drugiego albumu. Wystąpią też nasi rodacy Decapitated, In Flames, Mayhem, Amorphis oraz Greków z Rotting Christ.

Będą mieli czego słuchać również wielbiciele klimatycznego grania w różnych odmianach. Opeth, Anathema, Tribulation a także progresywne The Devin Townsend Project czy Psychotic Waltz to tylko niektóre z nazw, jakie pojawiają się w lineupie.

Organizatorzy nie zapomnieli również o stonerze i pokrewnych gatunkach: Clutch czy Baroness to tylko część reprezentantów takiego grania.

Praktyczne informacje na temat festiwalu znajdują się na stronie www.graspop.be

Zostaw komentarz