Graspop Metal Meeting 2020: znamy skład

Europejskich festiwali metalowych ciąg dalszy! Od jakiegoś czasu znamy skład belgijskiej imprezy Graspop Metal Meeting, która odbędzie się w dniach 18 – 21 czerwca 2020 roku w miejscowości Dessel.

Będzie to jubileuszowa, dwudziesta piąta edycja tego kultowego festiwalu. Siła takich wydarzeń dla wielu ludzi jest skład headlinerów. Dlatego przyjrzyjmy się temu, kto w tym roku afiszowany jest na głównych wykonawców festiwali.

Z pewnością warto zwrócić uwagę na Iron Maiden, którzy trzeci rok z rzędu będą w trasie „Legacy Of The Beast”, która okazała się sukcesem na tyle dużym, że opóźnia wydanie ponoć nagranego już nowego albumu grupy. Co ciekawe, na festiwalu wystąpią również British Lion, drugi zespół, w którym udziela się Steve Harris.

Również System Of A Down funkcjonują w modelu dyskontowania swojej dawnej twórczości, przy czym w ich wypadku chyba nie ma już szans na jakikolwiek nowy materiał. Nie zmienia to faktu, że zespół nagra gra udane, mocne koncerty.

Faith No More po swoim powrocie przed kilku laty wydali nowy album, ale poza tym w obozie zespołu cisza. Oprócz okazjonalnych koncertów i tras koncertowych. Wygląda więc na to, że główne gwiazdy festiwalu są symbolem zmian na rynku muzycznym, w których wydawanie nowych albumów stało się przykrym obowiązkiem (ze względu na koszty i mała stopę zwrotu), z którego można łatwo zrezygnować.

Pojawia się Amerykanie z Aerosmith, w klasycznym hardrockowym secie. Ciekawostka na pewno będzie Volbeat, którzy w ostatniej dekadzie wyrośli na niezłe gwiazdy europejskiej sceny metalowej.

Sensacja na pewno będzie powrót Mercyful Fate, co prawda bez Michaela Dennera, jednak sentyment do muzyki z przeszłości pewnie zwycięży nad poczuciem dobrego smaku wobec decyzji biznesowych.

Festiwal tak dużej skali to nie tylko gwiazdy. W programie znajduje się kilkadziesiąt innych zespołów, które z pewnością zadowolą fanów wielu gatunków. Wystąpią między innym Opeth, będący chwilę po wydaniu znakomitego albumu, po raz pierwszy śpiewanego w całości w języku szwedzkim.

Co jeszcze? Ciekawostka na pewno będzie występ Mr Bungle, powracających po latach niebytu. Również The Mars Volta wpisuje się w scenariusz powrotów po latach.

Do tego w programie Mastodon, Saxon, Down, Dool, Running Wild, Baroness, Ghals Wydr, Fu Manchu, Brutus, Dead Kennedys, Korn, Bring Me The Horizon i wiele innych zespołów, których pełna listę poznacie na stronach festiwalowych.

Karnety na całość festiwalu zostały wyprzedane, jednak na stronie festiwalu można dostać jeszcze wejściówki pojedyncze i łączące pojedyncze dni.

https://www.graspop.be/

Zostaw komentarz