Znamy pełen skład festiwalu Metalmania 2017

Spekulacjom i wątpliwością stało się zadość, oto znamy pełen skład tego rocznej edycji Metalmanii! Na jesieni zeszłego roku poznaliśmy headlinerów wydarzenia, a w kolejnych tygodniach dochodzące do składu zespołu. Wyjątkowo interesująco przedstawia się też skład drugiej sceny, na której wystąpi wiele znakomitych polskich zespołów.

Powracający po dziesięcioletniej przerwę festiwal w roli gwiazd prezentuje Samaela i Moonspell. Oba zespoły zagrają rocznicowe koncerty prezentujące swoje najważniejsze dokonania sprzed lat: „Worship Him” i „Bood Ritual” w przypadku Samaela oraz „Wolfheart” i „Irreligous” Portugalczyków. To nie pierwsze koncerty tych kultowych w Polsce wykonawców w ramach festiwalu. Oba zespoły występowały już kilkukrotnie na Metalmanii, tak więc koncerty będą doskonałą okazją do spotkania starych muzycznych znajomych.

Nie zabraknie innych legend: zespołu Coroner oraz Sodom, Vader, Endombed AD i Tygers Of Pan Tang. Brutalną muzę na dużej reprezentować będą jeszcze Sinister, Impaled Nazarene, Furia i Arcturus.

Niemniej interesująco prezentuje się druga scena, na której pojawią się metalowe znakomitości ostatnich lat: In Twilight’s Embrace, Obscure Sphinx, Entropia, Mord’A’Stigmata, THAW, Infernal War, Stillborn, oraz Mentor. Towarzyszyć im będą progresywni metalowcy z b, zespół TheremiT oraz legenda hard rocka i heavy metalu CETI.

Metalmania 2017 odbędzie się 22 kwietnia 2017 roku w katowickim Spodku. Wejście od godziny 10:00, koncerty od 11:00 (druga scena) i 11:30 (scena główna).

Bilety na festiwal są jeszcze dostępne.