CANDY DULFER na trzech koncertach w Polsce!

image_4_45484169Na całym świecie znana jest ze swoich kipiących energią koncertów, porywających utworów i wielkiej pasji do muzyki. Artystka, która nie potrzebuje nut, bo gra z głębi serca, całą sobą. Na koncie ma współpracę z takimi gwiazdami jak Prince, Lionel Richie, Beyoncé, Pink Floyd, Dave Stewart, Van Morrison, Aretha Franklin, Jimmy Cliff, czy Jamie Cullum. Światowej sławy holenderska saksofonistka jazzowaCandyDulfer wystąpi w listopadzie na trzech koncertach w Polsce! Podczas tegorocznej trasy na scenie oprócz zespołu i wokalistów towarzyszyć jej będzie znany holenderski DjKikke i zarazem jeden z najlepszych perkusistów jazzowych w tym kraju. Unikalna mieszanka dobrze znanych piosenek z jej obszernego dorobku, jak choćby nieśmiertelne Lily was here, fantastycznych nowych coverów oraz specjalnie na tę trasę przygotowanych muzycznych niespodzianek, sprawią, że żaden fan nie będzie zawiedzony. Piękna CandyDulferzagra dla Was już w listopadzie w Krakowie, Warszawie i Poznaniu!

CandyDulfer zaczęła występować ze swoim nieodłącznym towarzyszem ? saksofonem ? jako siedmiolatka. W wieku czternastu lat była już liderem zespołu Funky Stuff, a nim ukończyła dwudziesty rok życia,miała na koncie koncerty na całym świecie.Podczas swojej dynamicznej kariery nagrywała lub występowała z takimi gwiazdami jak Prince, Dave Stewart z Eurythmics, Van Morrison, Maceo Parker, Sheila E., MavisStaples, Lionel Richie, Beyoncé, Pink Floyd, Chaka Khan, David Sanborn, Larry Graham, Marcus Miller, Aretha Franklin, Jimmy Cliff, George Duke, Blondie, Jools Holland, Jamie Cullum, AngieStone, Tower of Power, The Time, Alan Parsons, Fred Wesley, PeeWeeEllis, JoeyDeFrancesco, Jonathan Butler, i wieloma innymi.

Lily was here?utwór nagrany w dueciez Davem Stewartem(Eurythmics)w 1989 roku?był jej pierwszym wielkim hitem i numerem jeden w całej Europie. Dzięki temu przebojowi, granemu po dziś dzień przez stacje radiowe, stała się wielką gwiazdą światowego smooth jazzu. Rok później na rynku pojawił się jej debiutancki albumSaxuality, który rozszedł się w ponad milionowym nakładzie i został nominowany do prestiżowej nagrody Grammy.

Kolejnym wielkim sukcesem stał się krążekFor the love of you (1997), którym artystka podbiła Stany Zjednoczone. Płyta znajdowała się w zestawieniu Billboard chartsprzez ponad 40 tygodni!

CandyDulfer pojawiła się w klipie nagranym do utworu Prince?aPartyman (soundtrack do filmu do Graffiti Bridge), a niedługo potem wystąpiła z nim w specjalnej, rocznicowej edycji programu SaturdayNight Live. Współpraca Candy i Prince?a układała się tak dobrze, że amerykański gwiazdor zaprosił ją do udziału w swoich kilku trasach koncertowych (w 1998, 2002 oraz 2004 roku ? ostatnia to ponad 90 występów dla 1,5 mln amerykańskich fanów).

W 2003 piosenka CandyFinsbury Park, Café 67 (z albumuRight in my Soul) stała się jednym z najczęściej granych utworów w amerykańskich stacjach radiowych grających smooth jazz i wskoczyła na pierwszą pozycję w zestawieniu R&R Smooth Jazz chart. Kolejnym utworem, który powtórzył ten sukces był L.A. Citylightsz albumuCandyStore.
Jesienią 2011 roku artystka wydała kolejny, bardziej śmiały niż poprzednie, albumCrazy, przy którym współpracowała m.in. z producentem i dyrektorem muzycznym The Black EyedPeas.

CandyDulfer podróżuje po świecie ze swoją grupą Funky Stuff od wczesnych lat dziewięćdziesiątych – wielokrotnie koncertowała w USA, Japonii, Kanadzie, Europie, Azji i Afryce. Jest częstym gościem na prestiżowych festiwalach jazzowych, jak np.  Nice Jazz i VienneFestival we Francji, North Sea Jazz Festival w Hadze, czyBerks Jazz Fest wUSA. W trakcie trasy zaplanowanej na 2013 rok, podczas której artystce towarzyszyć będzie na scenie znany holenderski DJ, rewelacyjna saksofonistka zagra również dla polskiej publiczności ? w listopadzie będziemy mogli posłuchać ich w Krakowie, Warszawie i Poznaniu. Szykuje się zatem wspaniała zabawa, podczas której Candy, jak sama przyznaje, wykona dla nas kilka muzycznych niespodzianek.

Zapraszamy!

 

24 listopada ? Kraków, Auditorium Maximum

25 listopada ? Warszawa, Sala Kongresowa

26 listopada ? Poznań, Sala Ziemi

info: Makroconcert