Amorphis w kwietniu we Wrocławiu

Progresja Music Zone zaprasza na jedyny koncert w Polsce fińskiej grupy Amorphis, który odbedzie się 6. kwietnia we wrocławskim klubie Alibi!

Ceny biletów:
80 pln / 83 pln (kolekcjonerskie) – przedsprzedaż
95 pln (w dniu koncertu)

info:
Swoją muzyczną przygodę zaczynali, tworząc muzykę osadzoną w kilmatach death doomu, obecnie są mistrzami melodyjnego death metalu. Idea zespołu zrodziła się z inicjatywy perkusisty Jana Rechbergera oraz gitarzystów Tomi’ego Koivusaaria i Esy Holopainena w 1990 roku w Helsinkach. Na sukces nie musieli długo czekać. Już rok po zawiązaniu się grupy, wydali oni swój debiutancki krążek The Karelian Isthmus (1992). Następnie pojawił się, legendarny już Tales From The Thousand Lakes (1994) . Wraz z wydaniem Eclipse (2006), z Tomi Joutsenem na wokalu, rozpoczęła się nowa era w historii zespołu.

Mimo, zapełnionego koncertami na całym świecie kalendarza, wrócili do studia, by nagrać swój dwunasty krążek ze słynnym producentem Jensem Bogren (SOILWORK, KREATOR etc.) w Fascination Street Studio (Örebro). Efekt dwumiesięcznej sesji nagraniowej, to ciężkie, melodyjne granie, zwane Under The Red Cloud. Podczas nagrań dołączyło kilkoro znanych muzyków: Chrigel Glanzmann (ELUVEITIE) grający na flecie w 'The Four Wise Ones’, 'Death Of A King’ i 'Tree Of Ages’, Martin Lopez (ex- perkusista OPETH) odpowiedzialny za perkusję w 'Death Of A King’ i Aleah Stanbridge (TREES OF ETERNITY), który zaśpiewał gościnnie w 'The Four Wise Ones’, 'Sacrifice’ i 'White Night’.

„To wielki zaszczyt mieć tak utalentowanych muzyków, przy tworzeniu Under The Red Cloud”, komentuje gitarzysta i założyciel zespołu, Esa Holopainena. „Każdy z nich dał fragment swojej osobowości i charakteru, przez o stworzyliśmy coś wyjątkowego.?

Zostaw komentarz