Przedstawiamy Loudfest Chodzież 2016!

2 kwietnia 2016 w Chodzieskim Domu Kultury zagrają legendarni, poznańscy rockandrollowcy z Acid Drinkers! Na tej samej scenie pojawią się także reprezentanci groove metalowego uderzenia – The Sixpounder, młodzi heavy metalowcy z In Hell’s Duty oraz hardrockowe power-trio Stonnard!

Wszystko to w ramach pierwszej edycji mini festiwalu LOUDFEST Chodzież 2016!

 

Flyer

 

Acid Drinkers

Zespół rock?n?rollowy założony przy butelce taniego wina w Poznaniu w 1989 r. Pełnoletni, a nawet dojrzały będący w rewelacyjnej formie nieprzerwanie od ponad 20 lat. Objechali Polskę wzdłuż i wszerz grając ponad 1500 koncertów. Wiele z nich dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś. Dali się również we znaki zagranicą – gdyby nie problemy wizowe 20 lat temu, mogliby być dzisiaj głównym towarem eksportowym kraju nad Wisłą. Ich popularność wyszła daleko poza scenę stricte metalową. Acid Drinkers to 4 osobowości, które wchodzą w skład dobrze naoliwionej i rozpędzonej maszyny. Acid Drinkers mają na koncie 17 płyt. Z każdej gali Fryderyków wychodzą z przynajmniej jedną statuetką. W 2011 rozbili bank zdobywając aż cztery- m.in. za Przebój i Grupę Roku. Płyta ?Fishdick Zwei? z coverami znanych utworów zagranicznych artystów odbiła się szerokim echem w całej Polsce. Utwór ?Love Shack? przez 3 tygodnie wygrywał legendarną Listę Przebojów Trójki, zajmując pierwsze miejsce również w 1500. notowaniu. Obecnie Kwasożłopy promują swoją najnowszą płytę „25 cents for a riff” w ramach trasy Headbanger’s Delight Tour 2016.

Oficjalna strona:

http://www.acid-drinkers.com/

Facebook:

https://www.facebook.com/aciddrinkers

The Sixpounder

Powstał w 2008 roku we Wrocławiu, z inicjatywy gitarzysty Pawła Ostrowskiego i wokalisty Filipa Sałapy. Skład grupy uzupełnili: Jarek Grzeszczyk ? bas, Michał Woźniak ? gitara, oraz Artur Konarski ? perkusja. Zespół opisuje swoją twórczość, jako ?powiązanie ducha rock and rolla z upiorem metalu?. Muzycy z The Sixpounder mogą pochwalić się zwycięstwami na wielu rockowych przeglądach i festiwalach, tak głosami jury jak i publiczności. Zwycięstwo w polskiej edycji Wacken Metal Battle, umożliwiło zespołowi występ na najbardziej prestiżowym festiwalu metalowym na świecie ? Wacken Open Air 2010, gdzie po raz pierwszy zaprezentowali się międzynarodowej publiczności. To obecnie jedna z najciekawszych formacji metalowych na polskim rynku muzycznym. Zespół ma na swoim koncie występ u boku takich sław jak Motorhead, Behemoth, Entombed, Bullet for My Valentine czy Soilwork, a także trasy koncertowe z Acid Drinkers, Vader oraz Decapitated. Grupa promować będzie swoje trzecie studyjne wydawnictwo. Najnowszy album wrocławian zapowiada tytułowy singiel „True To Yourself. Za jego produkcję odpowiada Daniel Bergstrand odpowiedzialny m.in. za nagrania Meshuggah oraz In Flames.

Oficjalna strona:

http://www.thesixpounder.com/

Facebook:

https://www.facebook.com/TheSixpounder

 Stonnard

Power trio grające energetycznego, głośnego i chwytliwego hard rocka rodem z lat osiemdziesiątych ale z bardzo specyficzną świeżością. Zespół powstał w Chodzieży w kwietniu 2010 roku w składzie: Pigger (Dawid Szczygłowski) ? wokal & bas, Aster (Krzysztof Ajchsztet) ? gitara, Jaca (Jacek Kaczmarek) ? perkusja. W roku 2011 zespół zaczął intensywnie koncertować aby dotrzeć się ?na żywo?. Na początku 2012 roku została wydana pierwsza epka zespołu o wymownym tytule: ?Hard times, hard work, hard rock!?. W lipcu 2013 Stonnard otrzymał zaproszenie od jednego z organizatorów (Alfedus Music Stage) i wystąpił na jednym z największych festiwali rockowych w Czechach – Masters Of Rock 2013 na którym również wystąpili tacy światowi artyści jak YNGWIE MALMSTEEN, ACCEPT, THE EXPLOITED, LORDI czy AVANTASIA. Na początku listopada 2013 nastąpiła długo oczekiwana premiera debiutanckiego albumu Stonnard ? ?Hard Luck Rock?, czyli dziewięć energetycznych, melodyjnych i chwytliwych utworów. Obecnie zespół pracuję nad nagraniem kolejnego krążka.

Facebook:

https://www.facebook.com/stonnardband

In Hell’s Duty

W obecnym składzie chodziesko-poznański In Hell?s Duty istnieje od grudnia 2013 roku. W swojej twórczości grupa stara się balansować pomiędzy inspiracjami wywodzącymi się ze współczesnej sceny metalowej a także tymi bardziej klasycznymi dla gatunku. Do tej pory zespół miał okazję dzielić scenę z takimi wykonawcami jak: Incite (USA), Absolva (UK), Turbo, The Sixpounder, Materia czy Hope. Teksty zespołu traktują o człowieku, jego wzlotach i upadkach oraz piekle, które sam tworzy wokół siebie, wciąż na nowo. IHD posiada na koncie debiutancką EPkę „Heaven’s Eyes Blind” której premiera miała miejsce 9 listopada 2015 roku. Wydawnictwo zostało dobrze przyjęte zyskując pozytywne recenzje w prasie i Internecie (Metal Hammer Polska, DeathMagnetic.pl).

Facebook:

https://www.facebook.com/inhellsduty/

ACID DRINKERS

The Sixpounder

Stonnard

In Hell’s Duty

Chodzieski Dom Kultury

ul. Strzelecka 15, Chodzież

Bilety:

35zł ? przedsprzedaż

40zł ? od 29.03

 

 

Wydarzenie na Facebook

 

info: Dominika Górska

Zostaw komentarz