The Waterboys 6 czerwca w Warszawie!

Legendarna kapela The Waterboys 6. czerwca wystąpi po raz pierwszy w Polsce! Na koncert zaprasza Progresja Music Zone!

The Waterboys to grupa rockowa, która powstała w 1981 roku w Londynie. Swoją nazwę zaczerpnęła z piosenki ?The Kids? Lou Reeda oraz z fascynacji twórców motywami morskimi. Zespół powołali do życia trzej młodzi Szkoci: Mike Scott, Anthony Thistlethwaite i Kevin Wilkinson. Z biegiem czasu szeregi zasilili Karl Wallinger i Roddy Lorimer. W marcu 1983 ukazał się singel ?A Girl Called Johnny? stworzony w hołdzie Patti Smith. W lipcu tego roku premierę miała debiutancka płyta ?The Waterboys?.

Niewiele zespołów zmieniło się tak jak The Waterboys. Na trzech pierwszych płytach Mike Scott wykreował wielopłaszczyznowy klimat, który najlepiej został oddany na legendarnym ?This is the Sea? z 1985 roku. Krytycy obsypali tę płytę samymi pozytywnymi recenzjami, bez ogródek stwierdzając, że jest genialna, wręcz epicka. To przełożyło się na liczbę sprzedanych egzemplarzy. Krążek zniknął szybciej ze sklepowych półek, niż dwa poprzednie wydawnictwa, a singiel ?The Whole Of The Moon? stał się pierwszym wielkim hitem grupy.

Od tamtej pory ich muzyka ewoluowała w wielu kierunkach. Odnaleźć w niej można inspiracje celtyckie, zainteresowanie nurtem gospel, country i oczywiście rockiem. Bluesowe brzmienie usłyszymy na ich klasycznym krążku ?Fisherman?s Blues?. Zamiłowanie do poezji uwidacznia się na ?An Appointment with Mr Yeats? z 2011 roku. Miano największego kameleona sceny muzycznej zyskali dzięki Modern Blues (2015), gdzie postawili na żywsze, rockowe granie.

Ich muzyka to istny tygiel, łączący w sobie alternatywnego rocka, bluesa, hardrocka i gospel okraszone nutą poezji śpiewanej. Popularność i zasięg zespołu nigdy nie był większy niż teraz. Ich utwory cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony młodszych gwiazd takich jak Ellie Goulding, Prince, Boyzone, The War On Drugs a także nowej amerykańskiej kapeli Dawes. Każdy z tych artystów tchnął nowe życie w największe hity Szkotów. W międzyczasie utwory ?How Long Will I Love You?, ?Fisherman?s Blues? i ?You In The Sky? stały się elementem ścieżek dźwiękowych w najnowszych hollywoodzkich produkcjach: ?About Time?, ?Dom Hemingway? i ?What We Did On Our Holiday?.

(mat. orgniazatora)

Zostaw komentarz