Znamy skład Hellfest 2016!

Nadszedł dzień, na który czekaliśmy od końca czerwca. Ogłoszono większość line-upu przyszłorocznej edycji festiwalu Hellfest, odbywającego się tradycyjnie w Clisson, we Francji.

Hellfest jest jednym z największym europejskich festiwali metalowo-rockowych. Tegoroczna edycja, na której bawiło się ponad 150 tysięcy widzów, była jubileuszowa – impreza świętowała dziesiąte urodziny. Naszą relację z festiwalu możecie przeczytać tutaj.

Oprócz fantastycznej atmosfery i pięknego położenia (zachodnie wybrzeże Francji), tym co świadczy o potędze Hellfestu jest przeważnie znakomity skład, oferujący całe bogactwo przeróżnych klimatów, od hard rocka do ekstremalnych wyziewów. Na festiwalu znajduje się również scena hardcore / punk.

Co organizatorzy zaproponowali tym razem?

Headlinerami anonsowani są klasycy, udający się w ostatnią trasę koncertową Black Sabbath i powracający po kilkuletniej nieobecności na scenie, Niemcy z Rammstein. Trzeci headliner (każdy dzień ma swojego) nie został jeszcze ogłoszon, stanie się to w przyszłości.

Poza tym, jak zwykle, dla każdego coś miłego. Podobać się może spora reprezentacja klasycznego thrash metalu, w postaci Megadeth, Slayer, Anthrax, Testament czy Overkill. Przyznacie chyba, że wygląda to imponująco.

Śmierć metal opiwać będzie nasz rodzimy Vader (przypomnijmy, w roku 2014 wystąpił Behemoth), a także weterani z Deicide, Entombed AD, świerza krew w postaci Amon Amarth i całe rzesze mniej znanych ansambli.

Black metal również ma się dobrze, o czym zaskrzeczy z pewnością Abbath, Dark Funeral, Marduk, Taake. Bardziej progresywną odmianę blackowych dźwięków reprezentować będą m.in. Primordial i Enslaved.

Będzie coś dla fanów nowoczesności – Gojira, Bullet For My Valentine, Bring Me The Horizon, Architects czy Converge.

Z drugiej strony spać spokojnie mogą też fani klasycznego ciężkiego grania, którzy z pewnością wybiorą się nawystępy Glena Hughesa, Kinga Diamonda (zagra w całości album ?Abigail?), Orphaned Land, Blind Guardian czy absolutnych już klasyków – Foreigner i Twisted Sisters.

Oczywiście to mały skrawek liczącego ponad 100 pozycji line-upu. Hellfest najleży do największych i zdecydowanie najlepszych festiwali metalowych i rockowych na świecie, trudno więc się na nim nudzić.
Jeśli macie więc ochotę na metalowe wakacje w pięknym zakątku Francji, nie zwlekajcie z decyzją o zakupie biletów. Szczegóły line-upu i biletów znajdziecie na stronie internetowej http://www.hellfest.fr/.

tekst: Igor Waniurski

rsz_aff-annonce-v1

Zostaw komentarz