Zespół 1984 wystąpi w Poznaniu!

198426 stycznia 2013 w poznańskim klubie U Bazyla zagra legenda nowej fali ? zespół 1984. Supportem będzie młody zespół, który czerpie inspiracje z lat 80 ? Cabaret Grey. 

Tego wydarzenia naprawdę nie możecie przegapić !!
1984 powstał w Rzeszowie w 1985 roku z inicjatywy m.in. Piotra Mizernego Liszcza ? wtedy jeszcze gitarzysty. Przez ten czas Mizernemu towarzyszyło wielu muzyków, przede wszystkim z rzeszowskiej sceny muzycznej. W 1984 brały udział takie postaci jak: Krzysiek Bufet Bara, Wojtek Pancerny Trześniowski, Leszek Cielak, Janusz Birys Gajewski, Roman Smutny Rzucidło, Paweł Czester Tauter, Maciek Miernik, Darek Czarny Marszałek, Marek Kisiel, Grzesiek Wesołowski, Ziemiowit Nyzio i Andrzej Paprot. Obecnie 84 to Mizerny (gitara jak i wokal!) i Robert Tuta. 

1984 w swoim dorobku ma takie kąski jak: Sztuczne oddychanie, Specjalny rodzaj kontrastu, Tu nie będzie rewolucji, Radio niebieskie oczy Heleny czy Dla kogo pracujesz?. 

Chłopaki grają niezwykle mało koncertów, więc ten będzie z pewnością nie lada wydarzeniem w Poznaniu. 

Zobacz klip ?Dla kogo pracujesz?

 

Przed 1984 zaprezentuje się grupa Cabaret Grey z Legnicy. Jeden z pierwszych koncertów jakie dali odbył się właśnie ?U Bazyla?, stąd z przyjemnością wystąpią tam ponownie. 

– Muzyczne wpływy skupiają się głównie dookoła ciemniejszej strony lat 80, ale zespół nie utożsamia się jedynie ze sceną underground tego okresu i często sięga po dzwięki inspirowane współcześniejszą muzyką (modern deathrock, post punk revieval). Niektóre kompozycje eksplodują postpunkową energią, podczas gdy inne koncentrują się na falowych brzmieniach wspartych hipnotycznym i zimnym wokalem ? tak reklamują się sami muzycy. 

Ciekawostką jest to, że od września tego roku w kapeli zawywa Agata Pawłowicz (Desdemona, Alienoil, IV Red Fix, Erobotica). 
Wjazd: 19.00

Bilety w przedsprzedaży: 15 zł

Bilety w dniu koncertu: 20 zł

Bilety do nabycia: Rock Long Luck, Carton Shop, bilety24.pl, U BAZYLA 

Miejsce: Klub U Bazyla, ul. Św. Wojciech 28, Poznań 

Organizator: Agencja CHAORDER we współpracy z P.W. Events. 

 

źródło: PW Events

Zostaw komentarz