Wielka muzyczna giełda już jutro!

Obrazek

21.09.2013 (sobota)
Dolnośląska Giełda Fonograficzna ? inauguracja
sprzedaż, kupno, wymiana


Każda sobota, 15:00-17:00
Wstęp wolny dla każdego

Dolnośląska Giełda Fonograficzna to cykliczne wydarzenie kulturalne, którego od dawna brakowało we Wrocławiu. W każdą sobotę w godzinach od 15 do 17 klub Firlej otworzy swoje drzwi dla wszystkich miłośników muzyki: wydawców, sklepów płytowych, kolekcjonerów, wielbicieli płyt winylowych, kaset magnetofonowych, kompaktów i innych nośników z muzyką. Wydarzenie nawiązuje do bogatej tradycji odbywających się wcześniej wrocławskich giełd, w tym legendarnych spotkań w Pałacyku.

 O modzie na winyle i kasety piszą już nie tylko specjalistyczne magazyny, ale prasa lifestyle’owa i codzienna. Z miesiąca na miesiąc wzrasta zainteresowanie fizycznymi nośnikami. Według statystyk sprzedaż czarnych płyt na rynkach zachodnich wzrosła w ciągu kilku ostatnich lat nawet dziesięciokrotnie. Analogowe wydawnictwa zyskują popularność wśród nowych grup słuchaczy. Dlatego Giełda to wydarzenie nie tylko dla koneserów, ale także dla osób, które rozpoczynają przygodę z analogowymi nośnikami ? cosobotnie spotkania to doskonała okazja, aby w miłej atmosferze spotkać się ze starymi wyjadaczami, podpytać o dostępność nagrań, nowinki techniczne i najbardziej opłacalne rozwiązania sprzętowe.

 

Giełda to także próba zjednoczenia środowiska miłośników muzyki z całego regionu, niezależnie  od upodobań gatunkowych czy sympatii wobec konkretnego rodzaju nośnika. Przy okazji inicjatywy gromadzone są informacje na temat punktów sprzedaży płyt i kaset na Dolnym Śląsku. Pomysłodawca projektu, muzyczny pasjonat Jakub Zasada, jest w trakcie opracowywania historii wrocławskiego rynku fonografii ? w planach ma stworzenie szczegółowego archiwum i zorganizowanie wystawy podsumowującej kilkudziesięcioletnią tradycję handlu i wymiany muzyką we Wrocławiu.

 

Impreza stanowi bezpośrednie przedłużenie spotkań, które początkowo odbywały się w Tajnych Kompletach, nastepnie w Falansterze i Drugiej Fali. Wydarzenie adresowane jest do wszystkich zainteresowanych kupnem, sprzedażą bądź wymianą muzyki. W razie pytań, kontakt z organizatorami możliwy jest pod adresem: dgf@firlej.wroc.pl. Wstęp na imprezę dla każdego uczestnika jest wolny.

Więcej informacji: tutaj

Fanpage giełdy: tutaj

Wydarzenie na FB: tutaj

 

info: Firlej