Torche w Polsce

Igor Waniurski 09.10.2015 Brak komentarzy do Torche w Polsce

Knock Out Productions oraz Go Ahead prezentują mistrzów łączenia stonerowego dystansu z sludge?owym brudem, noise?owym hałasem i klasycznymi, rockowymi melodiami ? Torche. Pochodząca z Miami formacja przyjedzie do Polski na dwa koncerty: 21.11 w krakowskim klubie Zaścianek i 20.11 w warszawskiej Hydrozagadce.

Headliner

TORCHE (USA) stoner, sludge, psychodelia:
Kiedy wejdzie się na ich profil w serwisie Metal Archives, widać uśmiechniętych muzyków Torche w koszulkach z napisem ?Torche rules!?. A jeśli posłucha się czterech płyt, które kapela z Miami do tej pory wydała, pozostanie tylko z tym hasłem się zgodzić.
Steve Brooks (gitara, wokal), Jonathan Nu?ez (gitara basowa), Rick Smith (perkusja) i Andrew Elstner (gitara, wokal) muzykują razem od 2004 roku. Choć mieszkają w różnych miastach, nie mają problemu ze zorganizowaniem spotkań i prób na słonecznej Florydzie oraz nagrań w studiu Jonathana. Który na co dzień jest zdolnym producentem i inżynierem dźwięku, a do tego właścicielem studia Pinecrust w Miami, co wiele spraw ułatwia.
Torche dopiero w 2015 roku po raz pierwszy zawita do Polski. Kwartet zaprezentuje przekrój przez swoją konsekwentnie budowaną karierę, której ostatnim, jak na razie, etapem jest płyta ?Restarter? z lutego 2015, nagrana dla renomowanego Relapse’a. Grupa niby porusza się po dobrze nam znanym obszarze, na którym najmocniejszy ślad zostawiają stoner, sludge i doom, ale robi wiele, by słuchacza nie znudzić, a wręcz stara się go zaciekawić. Stąd i wstawki psychodeliczne, progresywno-rockowe, noise’owe, nawet postrockowe w ich piosenkach. Torche to zespół, który warto śledzić.
Sprawdź jeśli lubisz: Floor, Baroness, Mastodon, Melvins ?

Zagrają:

TORCHE (USA) stoner, sludge, psychodelia

Kiedy:

sobota, 21 listopad, 2015

Gdzie:

Kraków @ Zaścianek, ul. Rostafińskiego 4

Ceny biletów:

45 zł ? przedsprzedaż, 55 zł ? w dniu koncert

KUP BILET NIE WYCHODZĄC Z DOMU!!!
Bilety kolekcjonerskie dostępne wysyłkowo w linku poniżej.

Bilety dostępne:

Kraków:
Sklep Metal Shop, Długa 17a
Antycafe, ul. Sławkowska 12- w barze klubu ?Fabryka? za okazaniem biletu zakupionego w Jazz Rock Cafe/Antyradio otrzymasz piwo gratis!

Katowice:
Sklep Muzyczny All, ul. Adama Mickiewicza 14
Oraz:
TicketPro
E-Bilet
Eventim
Muno.pl/ Biletomat

Zostaw komentarz