Tides From Nebula, Obscure Sphinx i Besides razem na koncertach!

Przypominamy, że  odwiedzą w ten weekend min Katowice i Kraków (do tego także Rzeszów i Bielsko-Biała). Knock Out Productions zaprasza właśnie na koncerty do MegaClubu i Fabryki.

 

Rozkład jazdy na te dwa miasta wygląda następująco:

18:30 – drzwi

19:10 – 19:40 – BesidesTFN

20:00 – 21:00 – Obscure Sphinx

21:20 – … – Tides From Nebula

 

Przypominamy:

TIDES FROM NEBULA (Warszawa, Polska) rock atmosferyczny, post rock:

Ten zespół to ewenement na polskiej scenie. Powstały w 2008 roku w stolicy kwartet Tides From Nebula osiągnął sporą popularność, pomimo tego, że nie tworzy piosenek, lecz kompozycje instrumentalne. Dźwiękami Adam Waleszyński (gitara), Maciej Karbowski (gitara, instrumenty klawiszowe), Przemek Węgłowski (gitara basowa) i Tomasz Stołowski (perkusja) potrafią jednak tak pięknie pisać historie dźwiękami, że zachwycili tym samego Zbigniewa Preisnera. Światowej sławy kompozytor muzyki filmowej pełnił rolę producenta drugiej płyty Tides From Nebula, „Earthshine”, i w jego studiu w Niepołomicach została ona nagrana. Preisner był też współkompozytorem materiału.

Tides From Nebula podczas wspólnej trasy po Polsce z Obscure Sphinx, będzie promować krążek numer trzy, „Eternal Movement”, który ukazał się w 2013 roku i zebrał doskonałe recenzje. „Tides From Nebula potrafi swoimi kompozycjami skutecznie oderwać od egzystencjalnego chaosu i zabrać do krainy marzeń i refleksji” ? pisał jeden z recenzentów. Prawdę napisał. Przyjdźcie i przekonajcie się.

http://www.youtube.com/user/OfficialTFN

https://www.facebook.com/tidesfromnebulaofficial

 

OBSCURE SPHINX (Warszawa, Polska) alternatywny metal:

Dzięki debiutowi „Anaesthetic Inhalation Ritual” stali się wielką nadzieją mocnej muzyki utopionej w mrocznym, niepokojącym klimacie. Albumem numer dwa, „Void Mother”, warszawski kwintet Obscure Sphinx rzucił wszystkich, absolutnie wszystkich, na kolana. Trudno znaleźć podsumowanie polskich płyt z roku 2013, na którym nie ma tego wydawnictwa. Obscure Sphinx stworzył arcydzieło, po prostu. Z genialną, przykuwającą uwagę i zapadającą w pamięć okładką (laleczka z ćmą na oczach). „Podobnie jak na debiucie zanurzamy się jakby w jedną opowieść podzieloną na dziewięć rozdziałów. Opowieść, dodajmy, niezwykle wciągającą. Z akcją osadzoną gdzieś w zakamarkach umysłu, w których niewiele dobrego przychodzi nam do głowy” ? pisał o albumie jeden z recenzentów. Zwrócił też uwagę na wyjątkowe wokale. „Świetnie wpisują się w nią lekko nawiedzone wokalizy Zosi Fraś, wskazujące na inspirację Diamandą Galas, Jarboe, Lisą Gerrard”. Zosia na scenie to prawdziwy wulkan emocji, a z pomocą kolegów doskonale potrafi zbudować nieprawdopodobną atmosferę. Tak, Obscure Sphinx na żywo to jest ekstraklasa. A do tego w zestawie z Tides From Nebula? Koniecznie trzeba to zobaczyć!

https://www.facebook.com/obscuresphinx

 

Zagrają:

TIDES FROM NEBULA (Warszawa) rock atmosferyczny, post rock

+

Obscure Sphinx (Warszawa) alternatywny metal

Besides (Brzeszcze) post rock, alternatywa

 

Klub: Katowice @ MegaClub, Żelazna 15

Data: 4.4.2014 (piątek)

 

Klub: Kraków @ Fabryka, Zabłocie 23

Data: 5.4.2014 (sobota)

 

Bilety: 35 w przedsprzedaży, 40 w dniu koncertu

Więcej szczegółów niebawem

Zapraszamy !

 

http://knockoutprod.net/site/

https://www.facebook.com/productions.knock.out