Therion: w połowie marca trzy koncerty w Polsce

W połowie marca do Polski powróci legenda symfonicznego metalu ? THERION! Szwedzki zespół promować będzie pierwszy od sześciu lat nowy album studyjny, metal-operę ?Beloved Antichrist?. Przed Therionem wystąpią Rosjanie z Imperial Age, również z metal-operą ?The Legacy Of Atlantis? oraz niemiecki Null Positiv. Zapraszamy na koncerty we Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku!

Koncerty będą świetną okazją do sprawdzenia jak materiał z nowowydanej płyty a także wysłuchania żelaznych klasyków grupy. W roli suportów wystąpią rosyjski Imperial Age oraz niemiecki Null Positiv.

Therion ? szwedzki zespół uznawany za prekursora i jednego z najsłynniejszych na świecie wykonawców symfonicznego metalu ponownie wystąpi w Polsce na aż trzech koncertach: we Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku! Członkowie grupy darzą Polskę szczególnym sentymentem, a i okazja jest szczególna. Zespół zaprezentuje bowiem materiał z nadchodzącej płyty studyjnej, pierwszej od ponad pięciu lat! Podobnie jak poprzedni album ?Les fleurs du mal?, nowe wydawnictwo Theriona będzie utrzymane w konwencji metal-operowej. Czego można spodziewać się po tytule ?Beloved Antichrist?? Zespół znany jest z inspiracji okultyzmem, kabałą i mitologią starożytną w warstwie tekstowej, a lista muzycznych stylistyk, którymi wzbogacali konwencję symfonicznego metalu obejmuje jazz, pop, industrial i wiele innych. Po ostatniej płycie złożonej z klasyków francuskiego chanson można spodziewać się, że będziemy bardzo zaskoczeni. Kolejne eksperymenty? A może powrót do deathmetalowych korzeni? To trzeba usłyszeć na żywo – premiera nowej płyty w styczniu 2016, a już w marcu trasa po Polsce!

Koncerty:

16.03.2018 A2 / Wrocław
17.03.2018 Progresja / Warszawa
18.03.2018 B90 / Gdańsk

Bilety:
95 pln
105 pln Ticketmaster, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl
115 pln w dniu koncertu

(mat. org.)

 

Zostaw komentarz