SWEET rozpocznie trasę od koncertu w Progresji

Reaktywowana legenda glam rocka ? brytyjski zespół SWEET przyjedzie do Polski na dwa koncerty. Grupa rozpoczyna na początku roku światową trasę koncertową pod szyldem NYC World Tour 2013, w ramach której wystąpi dwa razy w naszym kraju. Koncerty odbędą się 28 lutego w warszawskim klubie Progresja, a dzień później w Katowicach (Mega Club).

 Muzycy wracają do Polski dokładnie po dwóch latach ? w marcu 2011 roku wystąpili razem z Smokie i Slade na 3 koncertach.

Największym przebojem Sweet jest utwór ?Block Buster!?, który dotarł na szczyt list przebojów w Wielkiej Brytanii i 5 innych krajach.

Po Sweet na żywo możemy spodziewać się prawie 2 godzin hard/glam rocka w wyjątkowej oprawie. W roli supportu na obydwu koncertach zobaczymy dobrze już znaną w naszym kraju niemiecko-grecko-polską grupę Tri State Corner.

 

28.02.2013 (czwartek)

Warszawa
Klub Progresja, Sylwestra Kaliskiego 15A

Wejście 19:00, start 20:00
www.progresja.com

Bilety w cenie 120 zł przedsprzedaż, 140 w dniu koncertu dostępne w sieciach Empik, Media Markt, Saturn, Ticketpro, Eventim, oraz klubach

 

Biografia zespołu:

Brytyjski zespół The Sweet powstał w roku 1968. Na początku lat 70-tych muzycy rozpoczęli współpracę ze znanym duetem kompozytorsko-producenckim Chinn-Chapman, który szybko wywindował ich na szczyty list przebojów. W latach 70-tych Sweet stworzył swoje największe przeboje, m.in ?Block Buster?, ?Hell Raiser?, ?The Ballroom Blitz?, ?Teenage Rampage?, czy ?Fox on The Run?, za sprawą których stali się jednymi z najważniejszych przedstawicieli glam-rocka w historii. Po zmianach w składzie zespół w latach 80 zawiesił działalność. W roku 2009 dwoje oryginalnych muzyków Sweet reaktywowało zespół, wydało album ?Action: The Sweet Anthology? i odświeżonym składzie ruszyli na koncerty.

 

info: Progresja

Zostaw komentarz