Alt-J z trzema nominacjami do Brit Awards

Alt-J, autorzy jednego z najlepszych debiutów 2012 roku, otrzymali nominacje do nagrody Brit Awards w trzech kategoriach:  

– najlepszy brytyjski debiut

– najlepszy brytyjski zespół

– najlepszy brytyjski album

 

Gus Unger-Hamilton, wokalista i klawiszowiec Alt-J, wypowiedział się na temat nominacji: To ogromny zaszczyt otrzymać nie jedną, ale trzy nominacje! Nagrody Brit Awards to coś, na czym się wychowaliśmy ? zawsze był to dla nas szczyt jaki można osiągnąć w muzyce. Jesteśmy bardzo dumni z nominacji, które są dla nas dowodem uznania. Poza tym to będzie świetna impreza!?

Nominacje to dla Alt-J zwieńczenie niesamowitych 12 miesięcy. W maju grupa wydała swój świetny, debiutancki album ?An Awesome Wave?, który został doceniony przez dziennikarzy muzycznych. W Wielkiej Brytanii krążek uzyskał status Złotej Płyty, a na całym świecie rozszedł się w ilości 350 tysięcy egzemplarzy, bo uczyniło go jednym z najlepiej sprzedających się debiutów w 2012r. W listopadzie Alt-J otrzymali prestiżową nagrodę Mercury Music Prize 2012.  

Alt-J znaleźli się wśród artystów, którzy uzyskali najwięcej nominacji do tegorocznych Brit Awards, obok takich artystów jak Emeli Sande, Rita Ora i Mumford and Sons. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 20 lutego w O2 Arena w Londynie.

Album Alt-J ?An Awesome Wave? ukazał się w Polsce dzięki firmie Mystic Production.

 

źródło: Mystic

Zostaw komentarz