Rome: marcowe koncerty w Polsce

Pochodzący z Luxemburga muzyk Jerme Router założył ROME w 2005 r. i od tego czasu wydawał kolejne płyty, które mocno zatrząsły światem folku i post-industriala.  Artysta w tym miesiącu wystąpi w Poznaniu, Krakowie i Warszawie.

Poprzez cały cykl koncept albumów Rome rozwinął szczególną muzyczną ?poezję tęsknoty?, która wywodzi się z mrocznego, melancholijnego poczucia wykorzenienia i która wyraża poczucie samotności życia we współczesnym świecie. Bohaterami tekstów ROME są bezwiedni buntownicy Camusa, dotknięci współczesnymi burzami XX wieku: wygnani, prześladowani, pogardzani i niezrozumiani.

Muzyka ROME czerpie silnie z tradycji bardów takich jak Jacques Brel czy Leo Ferré, ale dodaje do niej te bardziej mroczne elementy (post)industrialnej kultury. Teksty ROME z kolei są inspirowane dziełami literatury światowej, od Camusa po Geneta, a używane przez Jerome?a techniki kolażu słownego pozwalają zbudować niezwykły pomost intertekstualności między słowem a dźwiękiem. Liryczne piękno kompozycji Jerome?a, głębia jego poezji i skomplikowane aranżacje sprawiają, że obcowanie z jego muzyką to szczególne doświadczenie.

Koncerty odbędą się w ramach trasy promującej najnowszy album ROME „Hall of Thatch”

15 marca, Kraków, Klub Żaczek

16 marca, Warszawa, Hydrozagadka

17 marca, Poznań, U Bazyla

Supportem będzie By the Spirits, a koncerty organizowane są przez Iron Realm Productions i Left Hand Sounds.

 

Zostaw komentarz