Rome: polskie koncerty w przyszłym tygodniu

Już w przyszłym tygodniu zespół ROME zagra w Polsce trzy koncerty.
Pochodzący z Luxemburga muzyk Jerme Router założył ROME (nazwa projektu pochodzi od jego imienia) w 2005 r. i od tego czasu wydawał kolejne płyty, które mocno zatrzęsły światem neofolku i post-industriala. Klimat muzyki i tekstów Rome jest wyjątkowy – łączy w sobie kunszt komponowania melodii, subtelne i poetyckie słowa oraz bezpośredni styl muzyczny, który czerpie z tradycji pieśni ludowej, dark ambientu, apocalyptic folku popu, rocka akustycznego, cold wave oraz martial industrial – wszystkie te elementy zlewają się tutaj w szczególnie awangardową mieszankę.


Luksemburski bard wystąpi w trzech miastach:
15 marca, Wrocław, Firlej
16 marca, Warszawa, Hydrozagadka
17 marca, Kraków, Zet Pe Te.
Niedawno poznaliśmy polskie supporty na tych koncertach.

Koncert we Wrocławiu otworzy By the Spirits – jednoosobowy projekt z pogranicza folku/neofolku pochodzący z Dolnego Śląska oficjalnie powołany do życia w marcu 2016. By the Spirits promuje wydaną w zeszłym roku płytę „We are Falling” (wydaną przez Urtod Void i Only the Sun Knows). Na twórczość By the Spirits silny wpływ ma szeroko pojęta muzyka folkowa i neofolk. Warstwa tekstowa inspirowana jest duchowością oraz związkami człowieka z naturą.

Z kolei w Warszawie i Krakowie przed Rome wystąpi Grave of Love – projekt neofolkowy z okolic Katowic grający muzykę z pogranicza neofolku, martial industrialu i noise’a. W dorobku ma jedną płytę „Decay”.


Bilety do nabycia w klubach oraz na https://lefthandsounds.org/
Na koncerty zapraszają Iron Realm Productions i Left Hand Sounds.

Zostaw komentarz