Rodriguez w lipcu w Polsce

Knock Out Productions, B90 i Go Ahead zapraszają na dwa Polskie koncerty legendarnego Sugar Mana ? Rodriguez. Artysta wystąpi 14.07 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu i 16.07 w Oprze Leśnej w Sopocie.

Informujemy, że zmianie ulega miejsce śląskiego koncertu Rodrigueza. Artysta wystąpi 14 lipca nie w NOSPR (Katowice), lecz w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Za powstałe z tego tytułu utrudnienia przepraszamy.

W dniu dzisiejszym startuje sprzedaż biletów na koncert w Zabrzu (www.ebilet.pl,www.ticketpro.pl, www.biletomat.pl oraz www.eventim, a także punkty stacjonarne) oraz na występ w sopockiej Operze Leśnej 16 lipca (sprzedaż tylko przez www.eventim.pl)!

Rodriguez to legendarny gitarzysta-samouk i wokalista. Swoje pierwsze koncerty zagrał w latach 60. ubiegłego wieku w barach i klubach rodzinnego Detroit. To właśnie w tym mieście Rodriguez zarejestrował dwa studyjne albumy ? ?Cold Fact? (1969) i ?Coming from Reality? (1971). Niestety wydawnictwa przeszły wówczas bez zasłużonego bez echa, a muzyk postanowił skoncentrować się na innych dziedzinach, kończąc filozofię na Wayne State University.

W międzyczasie muzyka Rodrigueza zyskała status kultowy w RPA, z czego muzyk nie zdawał sobie sprawy. Plotkowano również, że autor kompozycji, które szczególnym uznaniem cieszyły się wśród tamtejszych muzyków i aktywistów opowiadających się przeciwko apartheidowi, nie żyje. Pod koniec lat 90. XX wieku fani z RPA w końcu odnaleźli jednak Rodrigueza, a to zaowocowało wznowieniem jego muzycznej kariery.

Historia Sixto Rodrigueza została opowiedziana w 2012 roku w nagrodzonym Oscarem filmie dokumentalnym ?Searching for Sugar Man?, dzięki któremuRodriguez wreszcie zyskał sławę poza RPA i to nie tylko w rodzimych Stanach Zjednoczonych, ale również na całym świecie! Niezwykła historia muzyka inspiruje i zachwyca, a popularność, jaką zdobył po latach z pewnością jest w pełni zasłużona!

Szczegóły:
http://www.knockoutprod.net/
https://web.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod
oraz
http://www.b90.pl
i
http://www.go-ahead.pl

Zostaw komentarz