Mastodon przyjeżdża do Polski

Progresja Music Zone zaprasza na koncert grupy Mastodon, który odbędzie się 22 sierpnia!

Sztuka rządzi się swoimi prawami. Członkowie grupy Mastodon z ogromnym szacunkiem podchodzą do praw, które kierują światem i życiem człowieka i idealnie słychać to na ich szóstym już albumie ?Once More ?Round the Sun?.

Choć płyta dla Branna Dailora, Brenta Hindsa, Billa Kellihera i Troya Sandersa jest czymś osobistym, to dla każdego z nich tytuł kryje inne znaczenie. O intymnym charakterze albumu świadczy zwłaszcza utwór poświęcony siostrze jednego z muzyków, która w wieku lat 14-stu popełniła samobójstwo.

Dosłownie, ?Once More ?Round the Sun? oznacza rok z życia? wyjaśnia Dailor. ?W poszukiwaniu inspiracji do tekstów dyskutowaliśmy o sytuacjach, które przytrafiły nam się w przeszłości. 365 dni z życia zespołu. To była trudna i dziwna podróż. Kończyliśmy pewien muzyczny etap, gdy wszystko inne wokół toczyło się swoim rytmem.?

Mastodon ma na swoim koncie całą listę wyróżnień. Słowa uznania płyną zewsząd, pochlebnie na ich temat wyrażali się m. in. koledzy z branży muzycznej: Metallica, Pearl Jam, Queens of the Stone Age, CeeLo Green i Feist. W 2011 roku osiągnęli 10 pozycję na liście Billboard Top 200, a singiel ?Curl of the Burl? zaliczył dwukrotną nominację do Grammy Award w kategorii najlepszy hard rockowo/metalowy kawałek. Równolegle do występów na Sonisphere, Download, Bonnaroo i Coachella, ich muzyka z sukcesem urozmaiciła western science fiction Jonah Hex w reżyserii Josha Brolina, a także kasowy film Uniwersytet Potworny. Ich rockowe dziedzictwo nie podlega dyskusji. Co dobitnie potwierdzają krążkiem ?Round The Sun?.

W celu podtrzymania modus operandi eksperymentów i ewolucji, Panowie postanowili skorzystać z talentu superproducenta Nicka Raskulinecza (Foo Fighters, Rush, Alice In Chains, Deftones, etc.). Jesienią 2013 roku zaszyli się w jego studio Falcon Rock w Neshville, by stworzyć perełkę w postaci ?Once More ?Round the Sun?. Wielkie zamiłowanie Nicka do zespołu, sprawiło że między nim a muzykami zaiskrzyło.
Mastodon nieustannie rozwija się artystycznie, a przełom jakim jest płyta ?Once More ?Round the Sun? podtrzymuje tradycję ciągłego postępu. ?Stworzyliśmy zespół, który był w stanie płynnie ewoluować i zmieniać się.? ? podsumowuje Dailor. ?Nasi fani oczekują czegoś wyjątkowego, a zarazem dziwnego i innego. Jestem przekonany, że podołaliśmy temu wyzwaniu? kwituje Hinds.

?Byłoby nam miło, gdyby ludzie odchodząc od głośników, odczuwali przyjemność z wysłuchania naszej płyty. To nasz główny cel. Album może przypaść do gustu lub nie, ale z pewnością jest oryginalny?.

Obecny skład:
Troy Sanders ? gitara basowa / wokal
Brent Hinds ? gitary / wokal
Bill Kelliher ? gitary
Brann Dailor ? perkusja / wokal

Mastodon w Progresji 22 sierpnia 2016 roku. Bilety 105 / 120 PLN.

Zostaw komentarz