Real Mckenzies w Krakowie

Knock Out Productions zaprasza na koncert kanadyjskiej załogi The Real McKenzies. Jak by tego było mało, na scenie także zobaczymy czołowego Europejskiego reprezentanta sceny punk-rockowo celtyckiej, czyli Pipes And Pints z Czech. Wszystko to będzie miało miejsce w ?Fabryce? 20 maja, oczywiście w Krakowie.

REAL MCKENZIES (Kanada) celtycki punk:

Połączenie punka z folkiem nie jest niczym nowym. Wspaniale grali taką muzę The Pogues, wciąż robią Dropkick Murphys oraz oni, pochodząca z Vancouver kapela The Real McKenzies, która po przerwie znów zaprezentuje się w Polsce.

Podobno przez skład zespołu przewinęło się przez ponad 20 lat przeszło 100 muzyków. Ale dwóch jest w nim niezmiennie od samego początku. To współzałożyciele, wokalista Paul McKenzie oraz gitarzysta i wokalista Mark „Bone” Boland. Wzorem swych idoli, The Pogues, łączą punkowy ogień z pięknem melodii ze szkockiej muzyki folkowej. Noszą kilty, obok gitar, basu i perkusji używają też dud. Ponoć spodobali się nawet legendarnemu aktorowi Seanowi Connery’emu, wielkiemu zwolennikowi niepodległości Szkocji.

The Real McKenzies wiosną 2015 roku ukaże się pierwsza po trzyletniej przerwie studyjna płyta kapeli, „Rats In The Burlap”. Mało tego, pojawi się też biografia kapeli autorstwa Chrisa Waltera, zatytułowana „Under The Kilt: Real McKenzies Exposed”. Szczęścia dopełniają koncerty kanadyjskiej kapeli w Polsce. To będzie noc pełna dźwięków podnoszących na duchu i idealnych do zabawy. Nie wolno wam tego przegapić!
Sprawdź jeśli lubisz: The Mahones, Dropkick Murphys, Flogging Molly ?

http://www.realmckenzies.com/

https://www.facebook.com/therealmckenzies

Pipes And Pints (Czechy) celtycki punk:

Nikt nie powiedział, że aby grać celtyckiego punka, trzeba koniecznie urodzić się na Wyspach Brytyjskich. Z tego, jakże słusznego, założenia wyszło dziewięć lat temu pięciu kolesi ze stolicy Czech, Pragi, i postanowiło założyć kapelę, której nadali nazwę Pipes And Pints. Od tamtej pory łoją celtyckiego punka aż miło, przemierzając Europę wzdłuż i wszerz. Obecny skład to: Vojta, Tomas, Lukas, Syco i Ondra. A że Vojta ma równie bardzo zniszczony głos, co Shane McGowan, często porównuje się Czechów do genialnych The Pogues. Do inspiracji legendarną kapelą Pipes And Pints zresztą chętnie się przyznają.

Nieokiełznana energia i dobra zabawa są wyznacznikami każdego koncertu Pipes And Pints. Niczego innego nie należy się spodziewać w Krakowie, gdy nasi sąsiedzi z południowej strony będą supportować inną legendę celtyckiego punka, Real Mckenzies. Wpadajcie w dużej liczbie. Będzie świetna atmosfera, doskonała zabawa, a piwo będzie się lać strugami.

Sprawdź jeśli lubisz: The Killigans, The Go Set, Mr. Irish Bastard ?

http://www.pipesandpints.com/

https://www.facebook.com/pipesandpints

https://www.youtube.com/watch?v=-SCMchfGQvs

The Real Mackenzies zapowiedź

Zagrają:

THE REAL MCKENZIES (Kanada) celtycki punk

+

Pipes And Pints (Czechy) celtycki punk

 

Kiedy: 20 (środa) maja 2015

Gdzie: Kraków @ Fabryka, ul. Zabłocie 23

Bilety: 45 zł ? przedsprzedaż, 55 zł ? w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

 

Więcej informacji niebawem.

Zapraszamy!

 

Zaprasza Knock Out Productions.                  

http://www.knockoutprod.net/

https://www.facebook.com/productions.knock.out

Zostaw komentarz