LAIBACH – „SPECTRE Tour” w PALLADIUM już w marcu!

ZAPRASZAMY na marcowy koncert legandarnej gupy LAIBACH do warszawskiego Klubu Palladium!

Zespół Laibach powstał w 1980 roku w przemysłowej miejscowości Trbovlje. Jego nazwa pochodzi od niemieckiej nazwy Lublany. Twórczość i publiczne występy formacji od samego początku wzbudzały kontrowersje i narażały muzyków na szykany ze strony władz ówczesnej Jugosławii. W połowie lat 80. XX w. zespół nawiązał kontakt z wytwórnią Cherry Red i tym samym wypłynął na szerokie wody. Jednak dopiero kontrakt ze słynną firmą Mute Records, mającą w swoim katalogu m.in. Nicka Cave`a, Depeche Mode, Nitzer Ebb czy Yazoo, doprowadził do uznania Laibacha za alternatywną gwiazdę o światowym formacie. W sferze popkultury zespół zasłynął coverami słynnych utworów z list przebojów. Najbardziej znane to „Life Is Life” zespołu Opus, „Symphaty For The Devil” Rolling Stonesów, „Across The Universe” The Beatles i „Final Countdown” Europe.

Projekt zrealizowano na zlecenie Narodowego Centrum Kultury ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Najnowsza płyta zespołu Laibach – słoweńskiej legendy muzyki industrialnej i szeroko rozumianej awangardy, przygotowana na zbliżające się obchody 70. rocznicy Powstania Warszawskiego. Płyta zawiera trzy premierowe utwory. Do jednego z nich – piosenki „Warszawskie dzieci” – powstał również teledysk, w którym wykorzystano fragmenty filmu  w reż. Jana Komasy pt. „Miasto ’44”.
Otwarcie klubu – 19:00

Start koncertu – 20:00

Bilety:

65 zł – przedsprzedaż

80 zł – w dniu koncertu

Miejsca sprzedaży:
kasa Palladium
biuro klubu Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a (9-17)

bileterie Empik oraz sieć sklepów Media Markt i Saturn

online: palladium.art.pl, eventim.pl, ebilet.pl, ticketpro.pl, biletyna.pl, kupbilecik.pl

 

Zostaw komentarz