Queen Symfonicznie, Igor Gwadera, Mariusz Ostrowski – oto przepis na koncertowy sukces!

QUEEN_ICONNajbliższy koncert projektu Muzyka Zespołu Queen Symfonicznie już 19 października 2013 r. (sobota) w Kielcach. Na trzech koncertach (Szczecin, Poznań, Zielona Góra) organizowanych przez Agencję  Artystyczną Monolit, orkiestrze oraz chórowi towarzyszyć będzie Igor Gwadera z Anti Tank Nun. W rolę Freddie Mercury?ego wcieli się śpiewający aktor (filmowy i teatralny) ? Mariusz Ostrowski.W Szczecinie i Poznaniu koncerty są już prawie wyprzedane.

Projekt Muzyka Queen Symfonicznie rozpoczął swoją koncertową przygodę w 2011 r. w Łodzi i od tej pory jest zapraszany do polskich miast, by tam wspólnie z publicznością oddać hołd legendzie, jaką z pewnością jest zespół Queen. Agencja Artystyczna Monolit zaprasza na pięć koncertów projektu Muzyka Queen Symfonicznie:

Szczecin; Opera na Zamku, (ul. Energetyków 40), 10.11.2013 r. (niedziela), godz. 18:00

Gościnnie wystąpi Igor Gwadera ? lider i gitarzysta ATN. Ostatnie bilety w sprzedaży!

Poznań; Aula UAM, (ul. Wieniawskiego 1), 23.11.2013 r. (sobota), godz. 19:30

Gościnnie wystąpi Igor Gwadera ? lider i gitarzysta ATN. Ostatnie bilety w sprzedaży!

Zielona Góra; Aula UZ, (ul. Podgórna 50), 24.11.213 r. (niedziela), godz. 18:00

Gościnnie wystąpi Igor Gwadera ? lider i gitarzysta ATN. Koncert odbywa się w 22 rocznicę śmierci FreddieMercury?ego.

Lublin; Aula Collegium Maius UM, (ul. Jaczewskiego 4), 8.12.2013 r. (niedziela), godz. 18:00

Queen_S4_press_mmpNa scenie obok filharmoników pojawi się prawdziwy rockowy ?wymiatacz? ? Igor Gwadera. Mimo swoich piętnastu lat jest już dziś nazywany polskim Jimi Hendrixem. Igor został doceniony również za granicą ? właśnie pracuje nad nową płytą. Tym razem jednak z czołówką amerykańskich i brytyjskich muzyków hard rockowych. Tak gitarzysta wypowiada się o legendarnym Queen:

 – Queen? To jeden z tych zespołów, które najwięcej znaczą w światowej muzyce.  Wielokrotnie coverowałem ich utwory. Ciężko mi wybrać ulubioną płytę, ponieważ mają wiele doskonałych utworów na różnych płytach. Gdybym miał jednak wymienić ulubione, byłyby to ?A Day At The Races? oraz ?News Of The World?. Brian May to gitarzysta, do którego mam ogromny szacunek i oczywiście? Chciałbym zagrać z nim na jednej scenie! ? mówi nastoletni gitarzysta.

– Występ z orkiestrą i chórem traktuję jako nowe wyzwanie. Po raz pierwszy wezmę udział w takim projekcie. Mam nadzieję,że uda nam się świetnie zgrać i publika będzie bardzo zadowolona ? kończy I. Gwadera.

Organizatorem koncertów  jest Agencja Artystyczna Monolit. Bilety na wszystkie koncerty są do nabycia w lokalnych punktach oraz na portalach abilet.pl, bilet24.pl, bilety.fm,  i www.ticketpro.pl (punkty stacjonarne: salony empik, media markt, saturn i in.). Zamówienia grupowe najlepiej kierować bezpośrednio do organizatora: www.monolit-art.pl, tel.: 518 522 581, 514 760 920, monolit-art@wp.pl.

W pierwszej, klasycznej, części koncertu zabrzmiąutwory zróżnicowane stylistycznie, w wybiórczy sposób odzwierciedlającedyskografię zespołu – od pierwszych płyt z lat siedemdziesiątych aż poutwór „Let Me Live” z płyty wydanej w 1995 roku. Będą to premieroweopracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez JanaNiedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej. Wszystko to w towarzystwie nastrojowego światła iklasycznego nagłośnienia.

Queen_S2_press_monolitDruga część koncertu będzie istnym show w stylu zespołu Queen. Największe hity grupy zabrzmią w rockowycharanżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie,kolorowe światła… A na deser, po „BohemianRhapsody” (będzie tounikalnie na całym świecie wykonanie – cała rapsodia na żywo. Nawetpodczas koncertów Queen część operowa odtwarzana była z taśmy), nascenie pojawi się sam… FreddieMercury (w tej roli Mariusz Ostrowski,aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi) i wykona utwory „We Will Rock You”oraz „We Are The Champions”.Jak Mariusz Ostrowski przygotowuje się do roli? Czy Freddie jest dla niego inspiracją, wzorem?

– Chyba byłbym szalony, gdybym odpowiedział na pytanie o inspirację, że nie. Oczywiście; jak najbardziej! Ikona, artysta, kompozytor, szaleniec, historia show businessu! Myśl o tym, że NAPRAWDĘ masz go naśladować może być deprymująca, ale staram się podejść do tego wyzwania jak do cytatu lub roli w pigułce: energia, show, ruch, wokal. Przed występem biegam, skaczę, powtarzam jego słynne ruchy; rozgrzewam się po to, by na te kilka numerów wejść już dobrze przygotowany ? mówi aktor.

Organizator koncertu ?Agencja Artystyczna Monolit – działając w porozumieniu z Fabryką Równości informuje, że każdy kto okaże Queerkartę otrzyma 10 % rabat na zakup biletu. Oferta ważna na wszystkie koncerty Queen Symfonicznie organizowane przez Agencję Monolit. Ze względu na popularność wydarzeń nie gwarantujemy zakupu biletów w dniu koncertu, prosimy zgłaszać rezerwacje  na adres email: monolit-art@wp.pl.

Partnerem pięciu koncertów projektu Muzyka Zespołu Queen Symfonicznie organizowanych przez Agencję Artystyczną Monolit została korporacja taksówkarska 800 400 400http://400.pl/

Kierowcy Taxi 800 400 400 życzą udanych koncertów!

Zdjęcia Queen Symfonicznie: Małgorzata Wojna i Daniel Działa

Zdjęcia Igora Gwadery: mat. pras. MMP

info: Monolit