Międzynarodowy Festiwal Bluesonalia Konin 2013

BLUESONALIA_2013_nfPo raz kolejny Wielkopolanie z Konina, Stowarzyszenie In Art organizuje Międzynarodowy Festiwal Bluesowy Bluesonalia 2013, który w tym roku odbędzie się w dniach 15-16 listopada i bez fałszywej skromności będzie to najważniejsza muzyczna impreza tej jesieni.

Ta ? ciesząca się coraz większa estymą impreza staje się roku na rok przedsięwzięciem nie tylko o uznanym statusie artystycznym ale także, a może przede wszystkim – rozpoznawalną marką, która przyciąga uwagę mediów i coraz liczniejszej grupy ?melomanów? kochających bluesa i rocka we wszelkich jego odsłonach a zaangażowanie członków Stowarzyszenia INART ( nie sposób tu pominąć roli ś.p. Andrzeja ?Mleko? Mielcarka który za swoją wieloletnią działalność otrzymał pośmiertnie nagrodę Prezydenta Miasta Konina) w promocję miasta jest nie do przecenienia.

Tegoroczna edycja to prawdziwe święto muzyki. Na konińskiej scenie zagrają WISHBONE ASH (UK) ? legendarni klasycy rocka progresywnego, od początku swojej niezwykłej kariery wytyczający nowe trendy w szeroko rozumianej muzyce rockowej, grupa mająca na koncie dzieła które stanowią dziś punkt odniesienia dla niezliczonych muzycznych naśladowców jak: Wishbone Ash, Pilgrimage czy Argus . ich występ będzie zapewne niezwykłym doświadczeniem i ucztą dla ucha dla każdego prawdziwego konesera dobrego dźwięku. Ale to dopiero pierwsza z gwiazd festiwalu. Równie interesująco zapowiada się występ zespołu perkusisty Gov?e Mule ? Matta Absta i jego PLANET OF THE ABST (USA) w skład którego wchodzą także znany z Gov?e Mule – Jorgen Carlsson (bass) i TBone. Bez wątpienia jest to ?czarny koń? konińskiej imprezy,  bowiem niekwestionowany talent Mata Absta stawiający go w jednym szeregu z takimi perkusyjnymi sławami jak Virgil Donatti czy Mark Portnoy to rekomendacja sama w sobie. Zresztą, czy może być inaczej gdy mówimy o sekcji rytmicznej samego Warrena Haynesa??! Oba zespoły wystąpią drugiego dnia festiwalu ( sobota) na dużej scenie. Na małej zaś rock/n rollowego ognia rozpalą: SUPERHALO  band grający ?ostro i na temat? w lekko stonerowym kimacie oraz włoski WILDE SHOOTER BAND który w swojej ojczyźnie ma status gwiazdy a południowo ? stonerowe korzenie ich muzycznego stylu zjednują im rzesze fanów bez względu na miejsce i kraj w którym grają. Bez wątpienia konińska publiczność także zostanie pod wrażeniem energicznych Włochów.

W tym roku usłyszycie Państwo także: Gerrego Jabłońskiego i jego Electric Band ? zespół który na żywo potrafi roznieść w pył każdy klub i rozbawić nawet najbardziej wymagających słuchaczy. Gerry Jablonski już nie raz był ze swoim wspaniałym zespołem w Polsce, w tym roku promują  najnowszą płytę Twist of  fate. Będzie także  formacja Romka Puchowskiego Plus z udziałem Keitha Dunn?a (USA).  Wystąpią  Harpcore  czyli Harmonikowy Atak gdzie na pierwszej linii mamy czterech fantastycznych polskich harmonijkarzy, których przedstawiać nie trzeba. Współpraca  Agencji  Koncertowej Tangerine i Stowarzyszenia INART zaowocuje koncertem zespołu KING KING  –  kolejna rewelacyjna formacja bluesowa ze Szkocji .

info: inArt