Przedstawiamy zespół INTERNAL QUIET

INTERNAL QUIET to nowa jakość na muzycznej scenie rock-metal. Zespół, założony w Aleksandrowie Łódzkim z inicjatywy kompozytora i gitarzysty Sławomira Papisa oraz basisty Andrzeja Kostrzewy, rozpoczął swoją działalność w maju 2011, początkowo jako studyjny projekt o heavy metalowym zabarwieniu z naciskiem na oryginalność muzyczną i tworzenie tekstów o charakterze konceptualnym. Po kilku zmianach personalnych w 2015 roku wykrystalizował się skład w obecnej formule, będącej fuzją doświadczeń i umiejętności sześciu lokalnych muzyków: Sławomira Papisa (gitary prowadzące), Mateusza Stołowskiego (gitara basowa), Dawida Roźniakowskiego (instrumenty klawiszowe), Dominika Kalisza (gitara rytmiczna), perkusisty Radosława Jarzyny oraz wokalisty i frontmana Macieja „Rockera” Wróblewskiego.

WhenTheRainComesDown-okładka

Po serii udanych klubowych i festiwalowych koncertów w Polsce (?Summer Dying Out Loud?, ?Książ Rock Zone?, ?Festiwal Pomieszajmy Języki? oraz u boku m.in. takich grup jak TURBO, Hunter, Virgin Snatch, Mech, Riverside itd.) z początkiem 2016 roku zespół wszedł do studia celem zarejestrowania materiału, którego końcowy efekt w postaci płyty ?When The Rain Comes Down? nawiązuje ściśle do złotej epoki w historii muzyki metalowej, jej klasycznych i zarazem niebagatelnych riffów gitarowych oraz nieco progresywnego charakteru całości.

>

?When The Rain Comes Down? to pierwsze studyjne wydawnictwo INTERNAL QUIET, pokazujące ten młody wciąż zespół od jak najlepszej strony kompozycyjno-brzmieniowo-aranżacyjno-wykonawczej, zmierzający bardzo udanie w kierunku specyficznego charakteru i melodii w tradycji bliskiej heavy metalowych dokonań zespołów Iron Maiden, Stratovarius czy Pretty Maids, z domieszką progresu typowego dla amerykańskich przedstawicieli pokroju Queensr?che, tudzież najbardziej hard rockowych hymnów AOR wykonywanych niegdyś przez Journey czy Toto.

INTERNAL QUIET to również jedna z tych formacji, które koniecznie trzeba zobaczyć na żywo. Posiadająca już reputację doskonałego zespołu koncertowego, ta sensacyjna grupa dostarcza dziś prawdziwie energiczny i dopracowany muzycznie show, będący perfekcyjnym ?scenario? dla frontmana Macieja ?Rockera? Wróblewskiego, który w sobie tylko znany sposób wie jak zawładnąć publiką swym intrygującym głosem oraz szczególną charyzmą na scenie.

Krążek ?When The Rain Comes Down? będzie dostępny w sprzedaży podczas wszystkich nadchodzących koncertów a także poprzez stronę internalquiet.com, której nowa szata graficzna zostanie zaprezentowana już wkrótce.

Internal-Quiet_Plener_-(2)

INTERNAL QUIET w sieci:

Internalquiet.com

facebook.com/internalquietfanpage

Tracklista ?When The Rain Comes Down?:

  1. When The Rain Comes?

  2. Chase Your Dreams

  3. Energy

  4. So Cold

  5. Going Good

  6. Rain

  7. Last Breath

  8. Reaching The Stars

  9. Time To Fight [bonus track]