Perfect Symfoniczny, Brodka i Red Hot Chilli Pipers na LifeFestival Oświęcim 2013!

Perfect_fot.SzymonKobusinskiGrupa Perfect, z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej ?Perfect Girls ?N? Friends?, pod dyrekcją Wojciecha Zielińskiego, będzie gwiazdą trzeciego dnia tegorocznego Life Festival Oświęcim. Ten wyjątkowy koncert, łączący surowe brzmienie rockowego zespołu z delikatnością klasycznej orkiestry, odbędzie się w piątek, 28 czerwca, na stadionie MOSiR w Oświęcimiu. Podczas wzbudzającego duże emocje show na scenie pojawia się blisko 50 osób. Orkiestra składa się w większości ze świetnie grających energetycznych dziewczyn i stanowi jednocześnie drugą, wchodzącą w interakcję z członkami zespołu, ?publiczność? Perfectu. To robiące duże wrażenie muzyczne widowisko rzadko można podziwiać w plenerze.

 

Przed przygotowanym z rozmachem koncertem symfonicznym legendarnej grupy, zagrają artyści, którzy swoimi kolejnymi projektami budzą ogromną ciekawość na całym świecie. Red Hot Chilli Pipers, łącząc tradycyjne brzmienie szkockich dud ze współczesnym rockiem, ustanowili nowy nurt muzyczny ?Bagrock? ( z ang. bagpipes ? dudy). Dwukrotni laureaci nagrody za najlepszy występ na żywo w Szkocji, na pewno znajdą nowych wielbicieli w Polsce. Za granicą już zostali okrzyknięci muzycznym i osobowościowym fenomenem. W sierpniu 2012 roku zajęli drugie miejsce na liście US Charts,  wyprzedzeni jedynie przez Adele! Koncerty zarażających entuzjazmem pasjonatów są niesamowitym  i trudnym do opisania doświadczeniem.

 

 

BRODKA zaśpiewa natomiast na koncercie finałowym, 29 czerwca, przed główną gwiazdą festiwalu ? Stingiem. Ostatnie dokonania wokalistki zbierają świetne recenzje. Płyta ?Granda? udowadnia odwagę młodej artystki. Po licznych doświadczeniach scenicznych, BRODKA zdecydowała się wydać materiał, z którym w pełni się utożsamia. Jej obecną twórczość trudno jednoznacznie sklasyfikować. Dzięki temu sprytnie unika przyklejania jej etykiet muzycznych. Ostatnie wydawnictwo BRODKI to EPka ?LAX?, zawierająca takie hity jak ?Dancing Shoes? i ?Varsovie?. Występom wokalistki towarzyszy lekka nuta ekstrawagancji  i nieprzewidywalności. Podczas festiwalu w Oświęcimiu zaprezentuje swoje niepokorne koncertowe wcielenie.

 

Stadion MOSiR-u przeżyje w tym roku prawdziwe artystyczne oblężenie. Wszyscy zaproszeni na festiwal muzycy będą mieli okazję zagrać na tej samej dużej plenerowej scenie, co wielka międzynarodowa gwiazda. Koncerty zaplanowane na trzeci dzień festiwalu (odbywające się w ubiegłych latach na Rynku Starego Miasta w Oświęcimiu) nabiorą dzięki temu wyższej rangi. Wielka scena da zarówno muzykom jak i organizatorom szersze pole do realizacji zamysłów artystycznych.

 

Bilety na koncert finałowy LFO2013, z udziałem m.in. Stinga i BRODKI, można kupować od 24 stycznia. Bilety na piątkowy koncert, na którym zagrają m.in. zespoły Perfect oraz Red Hot Chilli Pipers  – w cenie od 20 do 40 zł ? trafią do sprzedaży już wkrótce (o dokładnej dacie organizatorzy poinformują na stronie www.lifefestival.pl).

 

Również niebawem ogłoszone zostaną nazwiska kolejnych artystów LFO2013 oraz dalsze szczegóły festiwalowego programu.

 

źródło: LFO

Zostaw komentarz