Dotknąć Irlandii…

Łukasz Krawiec 29.01.2013 Brak komentarzy do Dotknąć Irlandii…

touch irelandW piątek 1 lutego o godz. 18.00 zapraszamy na widowisko muzyczne ?Touch of Ireland? z zespołem Carrantouhill w roli głównej!

Touch of Ireland – jest kompilacją utworów muzycznych i choreografii tanecznych, mocno osadzonych w irlandzkiej tradycji. Jest jednocześnie spektaklem niezwykle rozbudowanym pod względem aranżacji muzycznych, kostiumów, używanego instrumentarium… . Raz delikatne i zwiewne, a raz dynamiczne i porywające tańce irlandzkie, z towarzyszeniem muzyki, tworzą pasjonujące, kolorowe, prawie dwugodzinne, widowisko gwarantujące publiczności przeżycia estetyczne i świetną zabawę.

Zespół CARRANTUOHILL, od niemal 20 lat wykonujący muzykę opartą na irlandzkiej tradycji, zrealizował dotąd ponad 2.000 koncertów w Polsce i na świecie; wydał 8 płyt CD przy produkcji których współpracował m.in. z takimi artystami, jak: Anna Maria JOPEK, Stanisław SOJKA, Paweł KUKIZ, Anita LIPNICKA, Kuba BADACH, Robert KASPRZYCKI, Urszula DUDZIAK, Krzysztof ŚCIERAŃSKI, Bernard MASELI, Marek RADULI, Tomasz SZUKALSKI, Wojciech KAROLAK… Carrantuohill wielokrotnie gościł w Irlandii występując na największych irlandzkich festiwalach oraz zdobywając tak cenne umiejętności gry „u źródeł”. Do największych sukcesów Carrantuohill zaliczyć należy występy w Claremont McKenna College w Kalifornii na osobiste zaproszenie Czesława Miłosza. Atutem Carrantuohill jest to, że koncerty zespołu z powodzeniem odbywają się zarówno w atmosferze tradycyjnego irlandzkiego pubu jak i na największych scenach festiwalowych czy teatralnych. W spektaklu udział bierze Reelandia – formacja taneczna z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Dynamiczna i barwna, fascynuje ekspresją ruchu i oryginalnymi choreografiami, opartymi na tradycyjnym tańcu irlandzkim z domieszką klimatów współczesnych. Jej występy to połączenie wdzięku tancerek, efektownych kostiumów, wysokiego poziomu technicznego – ze szczególnym uznaniem publiczności spotyka się za każdym razem widowiskowy step irlandzki

Do współpracy przy realizacji Touch of Ireland zaproszono również wokalistę – Roberta Kasprzyckiego, dzięki któremu publiczność może wyciszyć się przy nastrojowych balladach albo rozśpiewać przy najbardziej znanych irlandzkich utworach.

Bilety w cenie 35 zł (przedsprzedaż) do nabycia w punktach sprzedaży.

Szczegóły na plakatach i na www.chdk.com.pl

Touch Of Ireland

Chodzieski Dom Kultury, Sala widowiskowo-kinowa: 1 luty 2013

 

info: ChDK

Zostaw komentarz