Paulina Przybysz, Hańba! i Stefan Wesołowski na Gali Nagrody GaMa

Już 7 marca dowiemy się, kto otrzymał pierwszą, historyczną Nagrodę GaMa dla najlepszej polskiej płyty. Galę, która odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków, uświetnią koncerty Pauliny Przybysz, zespołu Hańba! oraz Stefana Wesołowskiego.

? Tego wieczoru najważniejsza będzie po prostu muzyka. Nagroda GaMa nie ma wielu kategorii, więc przemowy ograniczymy do minimum. Chcemy za to na Gali zaprezentować jak najwięcej muzyki, bo właśnie z powodu miłości do niej się spotykamy. Udało nam się zaprosić z koncertami autorów trzech nominowanych płyt, w dodatku skrajnie różnych: Paulina Przybysz znalazła własny język w formule bliskiej współczesnemu R&B, Hańba! hałasuje i niepokoi swoim podwórkowym punkiem, a Stefan Wesołowski w hipnotyzujący sposób łączy dziedzictwo muzyki klasycznej ze współczesną elektroniką ? mówi Jarek Szubrycht, redaktor naczelny ?Gazety Magnetofonowej?.

? Krakowskie Biuro Festiwalowe od 20 lat tworzy rynek kultury i organizuje świetne wydarzenia muzyczne. W naszym interesie jest więc, żeby wartościowe inicjatywy były zauważane i doceniane. To pomoże nam w programowaniu kolejnych imprez, które robimy przecież dla mieszkańców i turystów ? dodaje Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Na Gali Nagrody GaMa 7 marca usłyszymy również muzykę autorstwa Agima Dżeljilji, producenta znanego z formacji Őszibarack i Nervy, ostatnio tworzącego i występującego pod szyldem A_GIM. Dżeljilji jest autorem oprawy dźwiękowej Nagrody GaMa. O oprawę wizualną ? opartą na okładkowych pracach Dawida Ryskiego ? zadba z kolei Piloci Studio.

Po części oficjalnej gości Gali czeka after party w Forum Przestrzenie ? tu zagra Mr Krime, znakomity krakowski DJ i producent, jeden z pionierów polskiego turntablismu.

Nagroda GaMa ma być wyróżnieniem funkcjonującym poza gatunkowymi, środowiskowymi i pokoleniowymi podziałami ? tak jak funkcjonuje ?Gazeta Magnetofonowa?, kwartalnik o polskiej muzyce. Lista płyt nominowanych do nagrody za najlepszy polski album 2017 roku przedstawia się następująco:

Bitamina ?Kawalerka?, Kalejdoskop
BNNT ?Multiverse?, Instant Classic
EABS ?Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)?, Astigmatic
Hańba! ?Będą bić!?, Antena Krzyku
Jarecki ?Za wysoko?, Supa’High Music
Jazz Band Młynarski-Masecki ?Noc w wielkim mieście?, Agora/Lado ABC
Kobieta z wydm ?Bental?, Thin Man
L.Stadt ?L.Story?, Mystic
Lotto ?VV?, Instant Classic
Maniucha & Ksawery ?Oj borom, borom?, Wodzirej
MIN t ?Assemblage?, Regime Brigade
Mrozu ?Zew?, Warner Music Poland
Nagrobki ?Granit?, BDTA
Paulina Przybysz ?Chodź tu?, Kayax
Piernikowski ?No Fun?, Latarnia
Stefan Wesołowski ?Rite of the End?, Ici d?ailleurs
Thaw ?Grains?, Agonia
Trupa Trupa ?Jolly New Songs?, Ici d’ailleurs/Antena Krzyku
Voo Voo ?7?, Art2Music/Agora
Zimpel/Ziołek ?Zimpel/Ziołek?, Instant Classic

Organizatorami Gali Nagrody GaMa są Krakowskie Biuro Festiwalowe i ?Gazeta Magnetofonowa?, kwartalnik o polskiej muzyce.

Partnerami Nagrody GaMa są Krakowskie Biuro Festiwalowe, Związek Artystów Wykonawców STOART, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Instytut Adama Mickiewicza, salony Hoff oraz sieć restauracji Hard Rock Cafe w Polsce.

 

źródło: Gazeta Magnetofonowa