OFF Festival: The Walkmen kuratorami Sceny Eksperymentalnej!

off

Kultowa nowojorska formacja The Walkmen przejmuje opiekę nad Sceną Eksperymentalną podczas jednego z festiwalowych dni. Gościć będą m.in. Thee Oh Sees, Sama Amidona i Veronica Falls.

TheWalkmenO tym, że The Walkmen, jeden z najznakomitszych – a przy tym chyba najbardziej niedocenianych ? amerykańskich zespołów indierockowych zagra na OFFie już wiecie od jakiegoś czasu. Dziś z radością informujemy, że pełnić będą na festiwalu również rolę kuratorów Sceny Eksperymentalnej, na którą zaprosili m.in. Thee Oh Sees i Austrę (z setem didżejskim ? koncert z pełnym zespołem Austra zagra w innymi miejscu!).

Pozostali goście The Walkmen podczas ich dnia na Scenie Eksperymentalnej to:

John Grant
Były lider kultowej formacji The Czars, który w 2010 roku przypomniał o sobie wstrząsającym solowym debiutem JohnGrant?Queen Of Denmark?. ?Jak niektóre równie wielkie dzieła przed nią ? ?I Am A Bird Now? Antony & The Johnsons czy ?For Emma?? Bon Iver, ?Queen of Denmark? brzmi jakby jej autor czekał całe swoje życie na jej stworzenie? ? zachwycał się albumem brytyjski magazyn ?Mojo?, uznając album Granta najlepszą płytą tamtego roku. Kilka miesięcy temu artysta wydał nową, równie przejmującą, kruchą i piękną ?Pale Green Ghosts?, na której słyszymy m.in. śpiew Sinead O?Connor, ale też  sporo nowych, elektronicznych brzmień.

Sam Amidon
Czy to Mariah Carey, czy Tears For Fears, każda nuta w wykonaniu Sama Amidona rozbrzmiewa melancholią i samotnością, jak na balladzistę z amerykańskiej prowincji przystało. Są jeszcze tradycje rodzinne ? rodzice Amidona to również folkowi pieśniarze. A jednak artysta nie daje się tak łatwo i jednoznacznie sklasyfikować. Płyta ?Bright Sunny South?, którą zadebiutował w barwach Nonesuch, zawiera także wątki jazzowe czy wręcz awangardowe, co czyni z Sama jednym z najbardziej oryginalnych współczesnych songwriterów.

Cass McCombs
Kalifornijczyk, który całe życie spędza w drodze ? grając swoją muzykę wszystkim, którzy chcą słuchać, od wielkich festiwali, po koncerty domowe. Przyznaje się tylko do inspiracji The Beatles i amerykańskim folkiem, ale w jego muzyce słychać również inspiracje późniejszymi brzmieniami, głównie tymi, które w latach 80. dobiegały z garaży i piwnic Wschodniego Wybrzeża. Wydany w 2011 roku ?Humor Risk? to jego szósty i póki co ostatni album, ale istnieje duża szansa, że w Katowicach pojawi się z nowym materiałem.  

Veronica Falls
Banalnie proste gitarowe granie, spatynowane brzmienie, głosy w harmonii ? brytyjska formacja Veronica Falls gra muzykę, która wyszła z mody tak dawno, że już znowu jest fajna. Zadebiutowali ledwie dwa lata temu udanym albumem zatytułowanym po prostu ?Veronica Falls?, a teraz prasa na Wyspach chwali ich drugą płytę ?Waiting For Something To Happen?, wyprodukowaną przez Rory?ego Attwella (m.in. The Vaccines, Male Bonding). Jeszcze wyższe noty zbierają za koncerty ? stylowe, ale pełne energii.

How How
Warszawska formacja, która elektroakustyczną muzykę improwizowaną gra tak, że nawet ucho niezaprawione w bojach z awangardą złowi tu coś dla siebie. W tym roku ukazała się ich druga płyta, zatytułowana ?Knick-Knack?, nastrojowa i amorficzna zarazem, ale oczywiście na koncercie możemy spodziewać się czegoś zupełnie innego?

Bilety dostępne w OFF Sklepie na oficjalnej stronie internetowej festiwalu oraz w sieciach Ticketpro.pl, eBilet.pl i salonach Empik, a także zagranicą ? w seetickets.com i festicket.com.

Ceny:

– trzydniowe karnety z polem namiotowym: 190 zł 
– trzydniowe karnety bez pola: 150 zł

 

info: OFF Festival

Zostaw komentarz