Mastodon we wtorek w Polsce

Amerykańscy szaleńcy z Mastodon już za dwa dni zaatakują nasz kraj. Inwazja będzie miała miejsce w gdańskim klubie B90 i na pewno nie pozostawi widzów obojętnymi. Spodziewajcie się zwariowanej zabawy.

W roli suportów zagrają Wolves Like Us i Proghma-C.

Poniżej materiały od organizatorów.

Powstały w 2000 roku amerykański kwartet wystąpi w Polsce podczas najbliższej, letniej trasy po Europie. Grupa przyjedzie do nas promować swój najnowszy album ?Emperor Of Sand?, którego premierę przewidziano na 31 marca bieżącego roku. W Gdańsku z pewnością nie zabraknie również utworów znanych z wcześniejszych albumów grupy, takich jak: ?Once More 'Round The Sun? czy ?Leviathan?.

Rewelacyjny Mastodon pojawi się 4 lipca w gdańskim klubie B90. W roli supportów wystąpią: Wolves Like Us i Proghma-C.

MASTODON (USA) progresive rock, stoner, rock?n?roll:
Są takie zespoły, na których płyty i koncerty czeka się z wielkim podnieceniem. Powstały w 2000 roku w Atlancie kwartet Mastodon, do takich wykonawców należy. Zaczynali od surowego, ciekawie zaaranżowanego sludge’u z elementami muzyki, którą źródła najczęściej nazywają progresywnym metalem (płyty „Remission”, „Leviathan”), by trzecim albumem, „Blood Mountain”, zademonstrować wielką sympatię do stonera i bardziej klarownego, głębszego brzmienia. A potem porozstawiali wszystkich po ścianach koncepcyjnym dziełem „Crack The Skye” z 2009 roku. Płyta otarła się o pierwszą dziesiątkę „Billboardu”. Nie, żeby Mastodon pożądał mainstreamowej popularności, ale uznanie ze strony głównego nurtu jest godne odnotowania. Przejawiło się ono również w trzech nominacjach do Grammy.
Po 2009 roku Mastodon bezdyskusyjnie gra w pierwszej lidze sceny metalowej. Status ten zawdzięcza również nieco mniej eksperymentalnym płytom „The Hunter” (nominacja do Grammy za kawałek „Curl Of The Burl”) i „Once More 'Round The Sun” (nominacja do Grammy za „High Road”). Grali już u nas, głównie na festiwalach, raz w klubie. W klubie pojawią się również tym razem, promując kolejną płytę, „Emperor Of Sand” (premiera 31 marca). Brann Dailor (perkusja, wokal), Brent Hinds (wokal, gitara), Bill Kelliher (gitara rytmiczna, wokal) i Troy Sanders (wokal, gitara basowa, klawisze) potrafią stworzyć wyjątkową atmosferę podczas występu. Jak na muzycznych wizjonerów przystało.
Sprawdź, jeśli lubisz: Gojira, Baroness, Kylesa, High On Fire?

WOLVES LIKE US (Norwegia) hard rock, dark rock:
Kumplują się z Kvelertakiem, ale muzyka powstałej w 2010 roku w Oslo formacji Wolves Like Us, nie przypomina dokonań sławniejszych rodaków. Czterej panowie, którzy w CV jako byłe miejsca pracy mogą wpisać takie kapele jak Amulet, Infidels Forever, JR Ewing albo Silver, w pas kłaniaj

ą się dokonaniom Afghan Whigs, a bardzo cenią także muzykę Quicksand, Swervedriver, Hüsker Dü, czy Leatherface. Przyznają, że określenie „dark rock” całkiem dobrze oddaje to, co tworzą.
W 2011 roku wydali debiutancki album „Late Love”. Ten rok to także europejska trasa razem ze wspomnianym Kvelertakiem. Druga duża płyta, „Black Soul Choir”, pochodzi z roku 2014. Kiedy przyjadą do Polski, na rynku powinien już być dostępny trzeci, niezatytułowany jeszcze album Norwegów.
Sprawdź, jeśli lubisz: Afghan Whigs, Hüsker Dü, Deftones, COC, Alice In Chains?

PROGHMA-C (Polska, Gdańsk) alternatywny metal, elektronika, post metal:
Proghma-C pojawia się i znika. Powstały w 2002 roku w Gdańsku zespół, parokrotnie się rozwiązywał i niejednokrotnie zmieniał skład. Jednak w każdym ważnym momencie dla kapeli byli Paweł Smakulski (gitara, syntezatory) oraz Łukasz Kumański (perkusja). Skład uzupełnia jeszcze basista Arek Litkowiec, a od 2015 roku posada wokalisty należy do Patryka Zwolińskiego (m.in. eks-Blindead, eks-Antigama).
Kapela na pewno nie oszałamia dorobkiem, bo znajdują się w nim EP-ka „Down In A Spiral” (2005) oraz album „Bar-do Travel” (2009), ale jakość jej muzyki może spodobać się wielu.
Sprawdź, jeśli lubisz: Tool, Meshuggah, Neurosis, Aphex Twin, Pink Floyd?

Zagrają:
MASTODON (USA) progressive rock, stoner, rock?n?roll
+
Wolves Like Us (Norwegia) hard rock, dark rock
Proghma-C (Polska, Gdańsk) alternatywny metal, elektronika, post metal

Kiedy:  wtorek, 04 lipiec, 2017
Gdzie:  Gdańsk @ B90, ul. Doki 1
Ceny biletów:
105 zł ? przedsprzedaż, 120 zł ? w dniu koncertu

(mat. org.)

Zostaw komentarz