Jordan Reyne – gość festiwalu SOUNDEDIT’14

Jordan Reyne

Pochodząca ze świata ?Władcy Pierścieni? muzyka Jordan Reyne jest mieszanką celtyckich wokali, akustycznych loopów iposzukiwania nowych brzmień. BBC opisuje artystkę jako ?po prostu oszałamiającą?, jej muzyka łączy magię z ciemnością. To tak jakby Sinead O?Connor spotkała Wickermana.

Reyne była trzykrotnie nominowana do nagrody Tui Award (nowozelandzkie Grammy). Uczestniczyła w różnych projektach ? użyczała głosu w ?Cafe Del Mar? oraz we ?Władcy Pierścieni?. Artystka (z zawodu inżynier oprogramowania) jest innowatorką w świecie występów. Książka Jordan ?Gigs In Space? wydana na NAMM (największe na Świecie targi muzyczne) w 2014 r. opisuje, jak niezależni muzycy mogą łączyć występy w Internecie z tradycyjnymi koncertami. Autorka radzi w niej, jak działać, by zdobyć jak najszerszą publiczność, zachować kontrolę nad karierą oraz zrezygnować z konieczności wsparcia przez wytwórnię.

Nowozelandka występowała podczas festiwali: Glastonbury (Wielka Brytania), The New Zealand International Festival of the Arts (Nowa Zelandia), Wave Gothic Treffen (Niemcy), The Big Day Out (Australia), Frankfurt Music Messe (Niemcy), Whitby Gothic Weekend (Wielka Brytania) oraz? Międzynarodowym Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit ?12. Wokalistka wystąpiła z grupą Andy Jacksona (producent płyt i koncertów Pink Floyd) ? The Eden House. Popularność pozwoliła artystce na współpracę (w roli supportu lub wokalistki) z takimi zespołami jak: Fields of the Nephilim, New Model Army, White Zombie czy The Eden House.

Reyne dorastała na oddalonym trzy godziny drogi od najbliższego miasta półwyspie na zachodnim wybrzeżu Nowej Zelandii. Jordan zaczęła tworzenie muzyki od zbierania kawałków metalu i porzuconych narzędzi rolniczych, którymi uderzała jedno o drugie i śpiewała ile sił w płucach. Gdy rodzice artystki nie mogli już znieść hałasu ? kupili Reyne gitarę. Wyjątkowa wrażliwość Jordan, jej nietuzinkowe podejście do relacji między człowiekiem, maszyną i naturą pozostają kluczowymi elementami Jordan.

Podczas Soundedit ?14 Jordan Reyne poprowadzi warsztat ?Koncerty w cyberprzetrzeni, czyli jak czerpać radość i korzyści z koncertów w Internecie?. Wokalistka wystąpi również z solowym koncertem na małej sali Klubu Wytwórnia w piątek 24 października przed afterparty.

O twórczości Jordan Reyne napisano:

?Najważniejsze brzmienie tego roku? Po prostu oszałamiające. Totalnie wyjątkowe dzieło sztuki od początku do końca? Nieważne jak, po prostu MUSICIE nabyć ten album. Ocena: 5/5.? ? BBC 4 (Wielka Brytania)

?Jeden z najbardziej niezwykle fascynujących pokazów na żywo, jakie kiedykolwiek widziałem na scenie?  Jedna z najlepszych ? jeśli nie najlepsza ? folkowa wykonawczyni dzisiejszych czasów? Ona jest urzekająca. ? Cat on the Wall (Wielka Brytania)

?Muzykę takiego pochodzenia ciężko skategoryzować ? na myśl przychodzi PJ Harey, ale styl w stu procentach wytworzyła Jordan. Jej śpiew jest zachwycający.? ? The Mix (Wielka Brytania)

Zostaw komentarz