Gojira za dwa dni w Krakowie

Specjalizujący się w thrash i groove metalu zespół Gojira powstał w 1996 roku we Francji. W 2001 roku, po kilku wydanych demach, na rynku ukazał się ich debiutancki album Terra Incognita. W sumie grupa ma na koncie pięć studyjnych krążków ? oprócz debiutu są to The Link (2003), From Mars to Sirius (2005), The Way of All Flesh (2008) i L?Enfant Sauvage (2012) oraz dwa albumy koncertowe.

Gojira łączy doskonały warsztat z progresywnymi melodiami i dającymi do myślenia tekstami. W twórczości zespołu widoczne są wpływy dokonań takich zespołów jak Tool, Death, Morbid Angel, czy Metallica. I właśnie Metallica w 2009 roku zaprosiła Gojirę na trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. Dla członków francuskiego bandu było to ogromnym dowodem uznania ze strony legendarnego zespołu i spełnieniem ich muzycznych marzeń.

Ostatni album w dorobku Gojiry pt. L’Enfant Sauvage wokalista i gitarzysta grupy Joe Duplantier podsumowuje: Ta płyta jest bardzo intensywna. Mamy mnóstwo ognia w naszych umysłach i ciałach i musimy go oddać poprzez muzykę. Jednak nie chcemy nim spalić ludzi. Chcemy, aby wstrząsnął ich głowami. Chodzi o zamianę surowej energii w coś pozytywnego. W jednym z wywiadów, którego Joe udzielił przed ich występem na festiwalu Sonisphere 2012, powiedział: Polacy to naród kochający heavy metal, to naród który ma we krwi ciężką muzykę? Death metal – jesteście chyba drugim miejscem po Skandynawii, gdzie ten rodzaj muzyki jest tak popularny*. Udowodnijmy, że się nie mylił.

Gojira zapewni Wam dużą dawkę ciężkiego grania już 10 czerwca w klubie Kwadrat w Krakowie! Dzień wcześniej zespół wystąpi w Warszawie w ramach Impact Festival.

GOJIRA na koncercie w Polsce!

10 CZERWCA 2015

KLUB KWADRAT Kraków 

SUPPORT – THY DISEASE

(mat. org.)

Zostaw komentarz