Gitarzystka Michaela Jacksona na Gitarowym Rekordzie Guinnessa

Jennifer Batten Michael Jackson HDJennifer Batten znana jest jako charyzmatyczna gitarzystka, grająca do 2009 roku u boku Michaela Jacksona. Dołączyła do jego grupy w 1987 r., przy okazji trasy koncertowej Bad i została w zespole już do końca kariery mistrza muzyki pop. Pierwszego maja zagra wraz z gitarową orkiestrą prowadzoną przez Leszka Cichońskiego na wrocławskim Rynku. Podczas zeszłorocznej imprezy Hey Joe zagrało wspólnie 7273 gitarzystów. Rekord Guinnessa po raz kolejny został pobity.

 Można śmiało powiedzieć, że przez 10 lat przypadających na szczytowy okres współpracy z Michalem Jacksonem, Jennifer Batten była współtwórcą scenicznego sukcesu króla popu. Zagrała z nim najważniejsze światowe trasy koncertowe oraz nagrała płyty, które przeszły do historii muzyki. 

Uczestniczyła ponadto w nagraniach takich artystów jak Jeff BeckCarmine AppiceMichael SembelloCarl Anderson, a także przy rejestracji debiutanckiej płyty Cindy Cruse. Występowała w teledyskach Michaela Jacksona, Jeffa Becka, Natalie Cole i Sary Hickman. Pracowała także jako muzyk sesyjny oraz jako artysta solowy. 

W środowisku muzycznym postrzegana jest jako najwybitniejsza obecnie kobieta – wirtuoz gitary. W 2009 r. czytelnicy czasopisma Guitar Player wybrali ją najlepszą gitarzystką świata, a był to rok, w którym w innych kategoriach czołowe miejsca zajęli m.in. Eric Clapton, Pat Metheny, Kirk Hammett, Warren Haynes czy Derek Trucks. 

Batten znana jest z tego, że swoją energią jest w stanie „wypełnić” scenę największej nawet sali koncertowej. W tym roku wystąpi podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu. Do tej pory w imprezie udział wzięlim.inSteve Morse (Deep Purple), Marcus MillerLeon HendrixAl Di MeolaTommy EmmanuelRay Wilson (były wokalista Genesis), Ten Years After, Tood Wolf (gitarzysta Sheryl Crow), Bernie Marsden(gitarzysta Whitesnake), a także wszyscy najważniejsi polscy gitarzyści

Cztery najlepsze wyniki na świecie w równoczesnym graniu na gitarze należą do Polaków. W 2009 roku na wrocławskim Rynku zebrało się 6347 gitarzystów, rok później pojwiło się 4597 osób. W następnym roku ?Hey Joe? zagrało wspólnie 5601 gitar. W 2012 r. Gitarowy Rekord Guinnessa obchodził 10 urodziny, a gitarowa orkiestra liczyła 7273 osoby.

Również w tym roku czekamy 1 maja na wrocławskim Rynku na wszystkich chętnych pragnących wspólnie ustanowić kolejny Gitarowy Rekord Guinnessa!

Więcej informacji na stronieheyjoe.pl

 

info: boom-group

Zostaw komentarz