3GRAMY – 3KONCERTY – ekskluzywnie, elitarnie, efektownie!

plakat3gramy3koncertyTrzy unikatowe wydarzenia muzyczne szykuje dla Łodzian Fundacja Art Industry, agencja Fantom Media oraz redakcja portalu muzycznego 3gramy.pl. Podczas trzech koncertów zaplanowanych na trzy kolejne miesiące tego roku, w klubie Scenografia (Łódź, ul. Zachodnia 81/83) wystąpią trzy niekwestionowane osobistości muzyczne.

 Na wyłączność dla stu pierwszych miłośników oryginalnych dźwięków, którzy zaopatrzą się w kosztujące 33 złote bilety zagrają artyści, których każdy koncert jest emocjonującym, nieprzewidywalnym wydarzeniem, pełnym szalonych, muzycznych niespodzianek.

Ekskluzywności imprezom dodaje fakt, że jeden ze wspomnianej trójki artystów ostatni raz gościł w Łodzi ponad 25 lat temu, a dwaj pozostali goście koncertową premierę na łódzkiej scenie mają dopiero przed sobą.

Muzycznych emocji na najwyższym poziomie, w trzy wybrane soboty, dostarczą łodzianom kolejno:

 

  • 23 marca, papież polskiej elektroniki ? Władysław Komendarek,
  • 13 kwietnia, progresywni ?otwieracze? umysłów ? Hipgnosis,
  • 25 maja, symfoniczno-metalowi koneserzy synestezji ? Victorians.

 

Wszystkie koncerty odbędą się w klubie Scenografia (Łódź, ul. Zachodnia 81/83)

Początek każdego z  wydarzeń o godzinie 20.00. Wejście od 19.00.

Wszystkie koncerty odbędą się w soboty, dni ustawowo wolne od pracy najemnej.

 

Bilety do nabycia wyłącznie poprzez sieć ticketpro.pl  (czyli również Empiku, Media Markcie, Saturnie i in.). Ilość miejsc ograniczona ? przewidziano wyłącznie sto miejsc na każdy z koncertów. To pierwsze trzy imprezy w cyklu koncertów 3gramy. Kolejne w przygotowaniu.

 

Informacje o artystach:

Władysław Komendarek

Zaczynał pod koniec lat 70., w stworzonej razem z braćmi Puczyńskimi grupie Exodus, dziś stanowiącej legendę polskiej progresji. Gdy po siedmiu latach grania zespół się rozpadł, zabrał się za eksperymentowanie z muzyką ?na własną rękę?, co zresztą z powodzeniem robi do dziś.

Komponuje elektroniczne dźwięki, pełne wielogatunkowych naleciałości: od punku i hard rocka, po jazz i muzykę klasyczną. Ma na koncie ponad dwadzieścia płyt, na których w nietuzinkowy sposób łączy klasykę ze współczesnym brzmieniem syntetyzatorów. Był gościem ubiegłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit, na którym poprowadził autorski warsztat pt.: ?Od dźwięku do produkcji?, przyciągając swoją charyzmą i poczuciem humoru tłumy. Gdyby mógł, poleciałby w kosmos.

Wywiad z Władysławem Komendarkiem http://3gramy.pl/wladyslaw-komendarek-wywiad/

www.komendarek.art.pl

 

Hipgnosis

Zespół, który tożsamości swoich członków strzeże pilniej niż strażnicy wejścia do Białego Domu. Na koncertach grupa ogranicza werbalny kontakt z publiką do minimum, by ? jak tłumaczy ? nie rozpraszać ani siebie, ani słuchaczy. Muzyka, którą tworzy ta formacja to ? w dużym uproszczeniu ? rock progresywny, przepełniony tysiącem różnorodnych inspiracji i wpływów innych gatunków. Hipgnosis ma na koncie trzy studyjne albumy. O ostatniej, jak dotychczas, płycie zespołu pisze Krzysztof Helbig:

?Relusion? jest najnowszym krążkiem krakowskiego zespołu, na którym motywem przewodnim jest Ojciec Niebieski, a raczej jego brak. Inspirowani ?Bogiem Urojonym? Richarda Dawkinsa artyści, postanowili ubrać treść książki w dźwiękową suknię. Ta kreacja okazała się trafionym, spójnym pomysłem, której szykowności, elegancji i stylu nie przyćmi kolekcja Giorgio Armaniego, będąca przy ?Relusion? łachami menela.

Galeria z koncertu Hipgnosis w galerii Tomasza Sętowskiego

http://3gramy.pl/hipgnosis-koncert-w-galerii-tomasza-setowskiego-8-12-2012-r-czestochowa-muzeum-wyobrazni/

www.hipgnosis.pl

 

Victorians

Wyglądają jakby pomylili epoki. Otwarcie przyznają się do fascynacji XIX-wieczną kulturą. Uparcie wierzą, że sztuka może zmienić świat. Tworząc symfoniczny metal kładą nacisk na to, żeby pobudzić nie tylko słuch, ale również ożywić pozostałe zmysły słuchaczy.  W ubiegłym roku wydali  debiutancką płytę ?Revival?. Fragment recenzji:

W pełni anglojęzyczna płyta Polaków to wypadkowa dynamiki i stylu. Nie uświadczy się tu przygnębiającej melancholii czy romantycznego zatracenia. Wyczuwa się za to zaangażowanie aranżacyjne i kompozycyjną spójność. Instrumenty smyczkowe w kombinacji z przesterowanymi gitarami, klawiszami i perkusją byłyby niczym bez wokalistki. Jej głęboki, intymny głos, jego mocne brzmienie i melodyjność, przenosi do alkowy godnej dostojników, którzy wrócili z polowania.

Wywiad z zespołem http://3gramy.pl/victorians-wywiad-utis-vi-eydis/

www.victorians.pl

 

źródło: Fantom Media

Zostaw komentarz