?For America? i ?Chenko? zabrzmią na żywo w Łodzi! RED BOX!

Red Box, brytyjska legenda muzyki znanej jako synth-pop, reaktywowana po 20 latach milczenia. Zespół założony w latach osiemdziesiątych przez Simona Toulson ? Clarke?a i Juliana Close?a wystąpi na jedynym koncercie w Łodzi. Klub Wytwórnia, 23 marca 2014 r. (niedziela), godz. 19:00.

red_box_monolit_press11

Grupa ma na koncie trzy albumy: ?The Circle & The Square?, ?Motive? i nagrany po reaktywacji w nowym składzie ?Plenty?. W nowej odsłonie zespołu, mniej obecne są znane ze wcześniejszych utworów stare automaty perkusyjne i syntezatory, a bardziej słyszalne są naturalne, akustyczne brzmienia i repertuar o raczej balladowym charakterze. Nadal jednak muzyka zespołu Red Box pełna jest poruszających emocji i wyjątkowej melodyjności. Single ?The Sign? i ?Hurricane? dotarły na sam szczyt listy przebojów Programu 3, co świadczy o wysokiej popularności Red Box w kraju nad Wisłą.

Red Box to przede wszystkim przedsięwzięcie wokalisty i autora piosenek Simona Toulsona-Clarke’a. Można go przypisać, wraz z Talk Talk, The Waterboys, Scritti Pollitti, The The i Aztec Camera, do całej fali brytyjskich, wyrastających z punkowej rewolty zespołów o płynnym składzie, będących artystycznym wehikułem dla wyrazistych, śpiewających liderów komponujących cały repertuar i kształtujących całkowicie styl formacji. Wszystkie te grupy, każda na inny sposób, podjęły się misji uszlachetnienia muzyki pop i udało im się to na tyle, że nurt wyrafinowanej, alternatywnej twórczości popowej jest silnie obecny w muzyce po dziś dzień.

Organizatorem wydarzenia jest Agencja Artystyczna Monolit. Parterami: Klub Wytwórnia, Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit oraz Hotel Tobaco, patronat medialny nad koncertem objęła stacja Zet Gold.

Bilety (wyłącznie miejsca stojące nienumerowane) można nabyć w sieci Ticketpro.pl (empiki, media markt, saturn i in.) w kasie Klubu Wytwórnia, na stronie www.wytwornia.pl oraz bezpośrednio u organizatora (grupy od 20 osób otrzymają 10 % zniżki): www.monolitart.com.pl, tel. + 48 518 522 581, mail: biuro@monoliart.com.pl. Akredytacje, współpraca z mediami: press@monolitart.com.pl.

Ceny biletów:

Od rozpoczęcia sprzedaży do dn. 14 lutego 2014 r. ? 65,00 zł;

od dn. 15 lutego do dn. 15 marca 2014 r. ? 75,00 zł;

od dn. 16 marca do dn. 22 marca 2014 r. ? 80,00 zł;

i w dniu koncertu ? 23 marzec 2014 r. ? 85,00 zł.

Toulson-Clarke ma dar komponowania bardzo oryginalnych melodii, ale jego największą siłą jest talent aranżerski – nawet przy bardzo skromnym liczbowo składzie potrafi tworzyć miniaturowe piosenkowe symfonie.

Simon należy do twórców, którzy spotykają się ze słuchaczami tylko wtedy, gdy mają im coś ważnego do przekazania. Przez dwa dziesięciolecia oddawał się swojej żeglarskiej pasji, by stworzyć „Plenty”, które daje się postawić w jednym rzędzie z poprzednimi dokonaniami – „The Circle & The Square” z 1985 r.

Muzycy zespołu zapowiadają, że podczas koncertu w Łodzi będzie można premierowo usłyszeć kilka kompozycji z najnowszego albumu zespołu (premiera w pierwszej połowie roku 2014)

Zdjęcia: Red Box Press

Info: Monolit